Tiesa.com   |   belfasttelegraph.co.uk   |   2016-04-07

Miestą okupavo žiurkės

  
Miestą okupavo žiurkės
© Flickr.com nuotr.
Kai kurios žiurkės, anot liudininkų, yra katės dydžio.

Šiaurės Airijoje šiomis dienomis galima bet kurioje viešoje vietoje – įskaitant ir maitinimo įstaigas – pamatyti didžiulę žiurkę: šių graužikų antplūdis mieste pasiekė epideminį lygį.

Belfasto valdžiai tenka tai pripažinti, mat žiurkės patebėtos ir ten, kur jie dirba – miesto rotušėje. Pirmą kartą šokiruoti pastato lankytojai valdžios koridoriuose bėgiojančius parazitus pastebėjo kovo mėnesį, tai pasikartojo ir šią savaitę.
Didžiuliai graužikai užfiksuoti ir kituose miesto viešuose ir turistų lankomuose objektuose, didžiulė žiurkė praėjusią savaitę sąmyšį sukėlė Shaftesbury aikštėje esančiame greito maisto restorane KFC, graužikų pilna kitose viešose vietose. Liudininkų teigimu, šie gyvūnai yra kone katės dydžio.
 
Belfaste jau ilgiau nei savaitę intensyviai dirba kenkėjų naikinimo specialistai, jie žiurkių bando atsikratyti dezinfekcijos priemonėmis. Nepatvirtintais pranešimais, kai kurie vietos verslininkai į graužikų antplūdį reaguoja neadekvačiai ir kovoja su jais desperatiškai – naudodami šaunamuosius ginklus.
 
Baiminamasi, jog žiūrkės mieste gali išplatinti įvairiausias ligas. Specialistų teigimu, ši problema šiemet kamuoja visą šalį, tačiau Belfaste yra kur kas rimtesnė nei kitur. Ir dėl to iš dalies kalti patys žmonės, sako jie.
 
„Dėl lietingų orų kaupiasi drėgmė – tai palankios sąlygos joms. Antra, kalti patys žmonės, kurie tiesiog gatvėje išmeta nesuvalgytą maistą, o tai ir privilioja žiurkes“, – pasakojo kenkėjų naikinimo bendrovės vadovas Steve’as McCartas.
 
Šią savaitę Belfasto valdžia su jo vadovaujama kompanija sudarė sutartį dėl graužikų naikinimo, specialistams išduotas leidimas jas šaudyti. Matyt, valdininkai kaip reikiant išsigando – teigiama, kad rotušės automobilių stovėjimo aikštelėje daug darbuotojų žiurkės ne juokais išgąsdino tamsiu paros metu.
 
Miesto valdžia pripažino, kad žiurkių antplūdis pasiekė epidemijos lygį. Šie graužikai veisiasi itin sparčiai ir produktyviai – palikuonių susilaukia kas 8 savaites, o viena pora per metus gali pavirsti 2000 narių populiacija.
  

Žymos: Žiurkės, Belfastas

Komentarai

Naujausi straipsniai