Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-04-25

Britanijoje parduodama mėsa gali būti užteršta

  
Britanijoje parduodama mėsa gali būti užteršta
© Flickr nuotr.
Veterinarai įspėja, kad dėl homeopatinio gydymo gyvulių mėsa Anglijoje gali būti užkrėsta bakterijom
Homeopatiniai vaistai tėra tiek pat efektyvūs kaip ir cukraus tabletė.

Dėl pagal Europos sąjungos taisykles Britanijoje privalomo taikyti gyvulių gydymo,

Kaip pranešė express.co.uk, veterinarai perspėjo dėl „gyvūnų homeopatijos”, dėl kurios gyvuliai gali būti tiek užkrėsti bakterijomis, kad jų mėsa nebebus tinkama vartoti žmonėms.
Susirgę ir skausmus kenčiantys gyvuliai taip pat gali kankintis ilgiau, nei būtina.
 
Tačiau dėl sausį įsigaliojusių naujų Europos komisijos taisyklių, tokį gyvulių gydymo metodą privalo naudoti organinę mėsą parduodantys ūkininkai.
 
„Mes visada turėtume naudoti vaistus, kurių poveikis yra pagrįstas moksliškai,” – sakė Britų veterinarų asociacijos atstovas Johnas Blackwellas.
 
„Homeaopatiniai vaistai nėra paremti tvirtu mokslu,” – sakė veterinaras ir pridūrė: „Ligos gyvuliams sukelia skausmą ir ūkininkai privalo sumažinti tą skausmą ir neleisti gyvuliams kankintis, tad naujosios taisyklės kelia susirūpinimą.”
Vyriaussioji vyriausybės medicinos pareigūnė Sally Davis taip pat atmetė homeopatinį gyvulių gydimo būdą kaip niekam tikusį.
 
2007-aisiais medinos žurnalas „Lancet” išsiaiškino, kad homeopatiniai vaistai tėra tiek pat efektyvūs kaip ir cukraus tabletė.
 
Vis dėlto Maisto ir žemės ūkio reikalų departamentas patvirtino, kad organinę mėsą auginantys ūkininkai gyvulių gydymui gali naudoti ir kitas priemones – pavyzdžiui, antibiotikus.
 
Valdininkai nuramino, kad jei homeopatiniai gydymo būdai pasirodys neefektyvūs, ūkininkai nepraras savo „organinės produkcijos” ženklo.
 
  

Žymos: Bakterijos, Gyvuliai, antibiotika, homeopatija

Komentarai

Naujausi straipsniai