Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-09-02

Atvėsus orams Angliją puola agresyvios bitės

  
Atvėsus orams Angliją puola agresyvios bitės Kai atvėsta oras, motinėlės užmiega, o vapsvos darbininkės tampa labai aktyvios.
Nors vapsvos yra dalis gamtos pusiausvyros, temperatūrai nukritus, šie vabzdžiai pasidaro vangūs ir agresyvūs.

Sodo ekspertai įspėjo, kad šiais metais Britanija susiduria su ypatingai dideliu vapsvų ir skraidančių skruzdėlių antplūdžiu, mat joms buvo suteiktos idealios veisimosi sąlygos. Įspėjama, kad temperatūrai nukritus, vabzdžiai tampa daug agresyvesni.

Didžiausio Jungtinėje Karalystėje sodų centro „Wyevale“ atstovai sakė, kad praėjusią savaitę parduotų kontrolės ir apsaugos nuo vabzdžių priemonių skaičius išaugo net 180 proc. Lyginant metines pardavimų ataskaitas – tai net 300 proc. daugiau negu praėjusiais metais, pranešė express.co.uk.
Ekspertų teigimu, karštas ir sausas oro birželio ir liepos mėnesiais sudarė optimalias sąlygas šiems vabzdžiams vystytis.
 
„Žmonės turėtų saugotis vapsvų. Nors jos yra dalis gamtos pusiausvyros, temperatūrai nukritus, šie vabzdžiai pasidaro vangūs ir agresyvūs,“ patikino „Wyevale“ atstovas.
 
Kai atvėsta oras, motinėlės užmiega, o vapsvos darbininkės tampa labai aktyvios. Negana to, suvalgiusios fermentuotų vaisių, jos prisigeria ir tampa dar agresyvesnės.
 
Skraidančių skruzdėlių pikas prasideda rugpjūčio pradžioje, tačiau perspėjama, kad iki šiol gaunami pranešimai apie didelius jų spiečius įvairiose Jungtinės Karalystės vietovėse.
 
  

Žymos: Grėsmė, Vapsvos, skrudzdėlės

Komentarai

Naujausi straipsniai