Tiesa.com, bns.lt, Austėja Masiokaitė   |   2017-10-21

Seimas referendumą dėl dvigubos pilietybės galėtų skelbti su prezidento rinkimais

  
Seimas referendumą dėl dvigubos pilietybės galėtų skelbti su prezidento rinkimais
© tiesa.com
Ar užteks Seimui valios priimti tokį sprendimą?
Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metais.

Referendumą dėl dvigubos pilietybės Seimas galėtų skelbti su prezidento rinkimais, mano Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Jeigu neįmanoma niekaip kitaip, tai reikės skelbti referendumą. Statistika sako, kad tik per prezidento rinkimus pas mus renkasi žmonės labai aktyvai“, – žurnalistams Kaune sakė Seimo pirmininkas.
Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metais.
 
Pasak jo, rengiantis referendumui, svarbu imtis aktyvių veiksmų visuomenei aiškinant apie jo svarbą ir tokiu būdu mobilizuojant žmones dalyvauti ir išsakyti savo nuomonę.
 
„Aš manau, kad iki rinkimų turime daug gražaus laiko, ir tas laikas turėtų būti išnaudotas ir Pasaulio lietuvių bendruomenės, ir mūsų, kad visiems aiškintume apie tai, kaip apie Europos Sąjungą kažkada aiškinome, kaip apie Konstituciją“, – sakė V. Pranckietis.
 
Pasak jo, Seime esama pakankamo palaikymo šiam klausimui, todėl paskelbti referendumą nebus sudėtinga.
Konstitucinis Teismas (KT) penktadienį paskelbė, kad dvigubos pilietybės išplėtimas galimas tik referendumu pakeitus Konstituciją.
 
Seimas Konstitucinio Teismo klausė, ar įstatymu galima įtvirtinti teisę turėti dvigubą pilietybę po nepriklausomybės atkūrimo Europos Sąjungos (ES) ir NATO šalių pilietybę įgijusiems Lietuvos piliečiams.
 
Konstitucijoje rašoma, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis.
 
Konstitucinis Teismas anksčiau yra pasakęs, kad ši nuostata reiškia, jog dviguba pilietybė negali būti paplitęs reiškinys, todėl Konstitucijai prieštarautų dvigubos pilietybės įteisinimas įstatymu tiems žmonėms, kurie išvyko iš šalies po nepriklausomybės atkūrimo.
  

Žymos: Seimas, Konstitucija, Dviguba pilietybė, Referendumas

Komentarai

Naujausi straipsniai