Tiesa.com   |   2019-05-01

„Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo nepraeis - prašau, atsibuskite” - sako Jurgis Didžiulis

  
„Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo nepraeis - prašau, atsibuskite” - sako Jurgis Didžiulis
© stop kadro nuotrauka

Pasak Jurgio Didžiulio, pagal dabartinę trajektoriją, nėra nė menkiausio šanso, kad mes priimsim šitą svarbų sprendimą. Beje, taip mano ne tik Jurgis.„Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo nepraeis. Prašau, atsibuskite. Juk niekas apie tai nekalba, nėra normalios komunikacijos kampanijos, o tai, kad nėra jokios reklamos - parodo politinės valios stoką. Aš apie tai kalbėjau garsiai jau prieš metus, pabrėžiau ne tik situacijos svarbą, bet ir tai, kad “niekas nevyksta”.


Buvo daug kalbų, bet mažai veiksmų. Visi, kas supranta politiką ir rinkimus, ciniškai šnabžda tą patį - “referendumas nepraeis”. Nors valdantieji (ir beveik visi kiti) viešai pasisako “už”, jokie darbai nevyksta. Man tai netinka. Aš nesiruošiu su tuo susitaikyti. Jeigu nėra politinės valios - turi atsirasti #PilietineValia.

Kviečiu VISUS neabejingus lietuvius, kurie suvokia ekonominę, demografinę ir egzistencinę šio klausimo svarbą - ATSIBUSKITE ir nusiteikite kovoti: kelti balsus, angažuoti tautiečius edukaciniais paaiškinimais, telktis visomis įmanomomis priemonėmis, ryžtingai ir kūrybiškai įtikinti visus, kad dalyvauti referendume yra labai labai svarbu.

Skelbiu mūšį prieš apatiją ir menkavertiškas politines machinacijas. Kviečiu prisijungti VISUS. Dėl savęs, dėl savų ir dėl tų lietuvių, kurie įrodo, kad Lietuva gyvuoja ir už jos sienų, kad Lietuva yra jos žmonės, nesvarbu kur jie bebūtų. Turime svarbų reikalą. Kviečių į talką - kas jungiasi?” - skelbia Jurgis Didžiulis. 

Ar jau užsiregistravote balsavimui užsienyje?


Elektroninė registracijos sistema suteikia galimybę rinkėjams, pageidaujantiems balsuoti užsienyje, per kelias minutes užsiregistruoti balsavimui ir vėliau būti įtrauktiems į atitinkamos Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos (toliau – Atstovybės) rinkėjų sąrašus.  

Primename, kad visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje 2019 m. gegužės 12 d. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose ir 2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą, turi registruotis iš naujo – net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.  

Kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 d. kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais, tad rinkėjai užsiregistravę balsuoti Prezidento rinkimuose tuo pačiu bus užregistruoti ir balsavimui privalomajame referendume.  

Jeigu Jūs gyvenate užsienio valstybėje ar joje būsite rinkimų dienomis ir pageidaujate balsuoti prisijunkite prie rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos sistemos pasinaudoję šią nuorodą: https://www.rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija  

Prisijungę prie Rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos: Įrašykite savo vardą, pavardę, asmens kodą, Lietuvos Respublikos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento (paso ar asmens tapatybės kortelės) duomenis ir spauskite nuorodą PATIKRINTI.  

Prisijungę matysite į kuriuos rinkėjų sąrašus jūs šiuo metu esate įrašytas (jeigu esate deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje, tuomet matysite, kad esate įtrauktas į atitinkamos rinkimų apylinkės Lietuvoje rinkėjų sąrašus arba pamatysite informaciją, kad jūs nesate įtrauktas į rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus Lietuvoje, kadangi esate deklaravęs išvykimą iš Lietuvos).  

2.1. Spauskite „Naujas prašymas”.  

3. Užpildykite Rinkėjo registracijos prašymą:  

3.1. įrašykite arba pasirinkite iš sąrašo užsienio valstybės, kurioje gyvenate ar esate laikinai, pavadinimą. Pagal valstybės pavadinimą automatiškai bus parinkta Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga (jei esate valstybėje, kurioje yra kelios Lietuvos Respublikos atstovybės – Rusijoje, JAV, Baltarusijoje ar Ispanijoje, pasirinkite atstovybę į kurios rinkėjų sąrašą būsite įtrauktas ir kurioje galėsite balsuoti atvykę asmeniškai arba paštu.  

3.2. Įrašykite tikslų savo nuolatinės ar laikinos gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresą. Atkreipiame dėmesį, kad jei pasirinktumėte balsavimo paštu būdą, Jūsų nurodytu adresu bus išsiųsti balsavimo dokumentai, todėl adresą įrašyti reikia labai tiksliai.  

Būtinai pasitikrinkite Jūsų gyvenamosios vietos užsienio valstybėje taikomus pašto korespondencijos adreso rašymo reikalavimus atitinkamuose tinklalapiuose informuojančiame apie jūsų gyvenamosios valstybės pašto paslaugas arba apsilankę atitinkamos Atstovybės interneto svetainėje.  

3.3. Nurodykite savo kontaktinius duomenis (tel. Nr. ir/ar el. pašto adresą) tam, kad iškilus klausimams dėl Jūsų pateiktų duomenų Atstovybės balsavimo komisijos nariai galėtų su Jumis susisiekti.  

3.4. Nurodykite, kokiu būdu pageidaujate balsuoti 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimuose:  

• PAŠTU* (Prašyme nurodytu gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresu Jums bus išsiųsti rinkimų biuleteniai);  

*VRK atkreipia dėmesį, kad tuo atveju, jeigu rinkėjai balsuoja valstybėje, kurioje nėra Lietuvos Respublikos ambasados ar konsulinės įstaigos, už balsavimo dokumentų išsiuntimą atgal į ambasadą ar konsulinę įstaigą, kuri atsiuntė balsavimo dokumentus, susimokėti turi patys rinkėjai. Lietuvos Respublikos ambasados ar konsulinės įstaigos neatsako užsienio valstybių pašto patikimumą.  

• ar ATVYKSITE ASMENIŠKAI į ambasadą ar konsulinę įstaigą nustatytomis dienomis ir laiku (balsavimas Atstovybių patalpose baigiamas rinkimų dieną, t. y. 2019 m. gegužės 12 d. - 20 val. Lietuvos laiku – Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, 2019 m. gegužės 26 d. – 20 val. Lietuvos laiku – rinkimuose į Europos Parlamentą).  

*Jeigu užsienio valstybėje rinkimų dienomis apsistosite laikinai (pavyzdžiui, kelionės/komandiruotės metu) susisiekite iš anksto su atitinkama Lietuvos Respublikos diplomatine atstovybe ar konsuline įstaiga ir pasiteiraukite, ar jūsų buvimo laikotarpiu užsienyje bus spėta paštu išsiųsti Jums rinkimų dokumentus ir gauti juos iš jūsų atgal laiku.  

3.5. Nurodykite, kokiu būdu Jūs pageidaujate balsuoti galimo 2019 m. gegužės 26 d. pakartotinio balsavimo Respublikos prezidento rinkimuose ir 2019 m. gegužės 26 d. rinkimų į Europos Parlamentą metu.  

4. Užpildę Rinkėjo registracijos prašymą ir patikrinę duomenis, spauskite nuorodą PATEIKTI EL. DOKUMENTĄ. Sulauksite patvirtinimo, kad duomenys perduoti, arba gausite pranešimą apie padarytą klaidą. Jeigu Rinkėjo registracijos prašyme nurodėte savo el. pašto adresą, tuomet gausite pranešimą el. paštu apie Jūsų registracijos būseną.  

Jūsų Rinkėjo registracijos prašymo duomenys bus perduoti Vyriausiajai rinkimų komisijai ir atitinkamai Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai, kuri patikrinusi Jūsų prašyme pateiktus duomenis, patvirtins, kad esate įtraukti į rinkėjų sąrašus.  

5. Vėliau, prisijungę prie šios sistemos galėsite pasitikrinti apie Jūsų įrašymą į atitinkamos Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus bei peržiūrėti Jūsų prašyme pateiktus duomenis.  

Jeigu pageidaujate pakeisti Jūsų jau pateiktame Rinkėjo registracijos prašyme nurodytus duomenis (pavyzdžiui, patikslinti gyvenamosios vietos adresą užsienio valstybėje ir pan.) arba jeigu norite balsuoti kitoje valstybėje, anuliuokite anksčiau pateiktą prašymą ir pateikite naują prašymą.  

Visi Jūsų pateikti duomenys bus naudojami tik rinkimų organizavimo ir vykdymo tikslais.
  

Žymos: Referendumas, Jurgis Didžiulis, Balsavimas, referendumas dėl pilietybės, registracija, dviguba pielietybė

Komentarai

Naujausi straipsniai