Tiesa.com   |   2017-01-24

Nauja valdžia ieškos naujų kelių dvigubai pilietybei įteisinti

  
Nauja valdžia ieškos naujų kelių dvigubai pilietybei įteisinti
© Facebook.com
Seimo Pirmininkas V. Pranckietis žada tartis su specialistais dėl dvigubos pilietybės išsaugojimo.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikęs su Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovybe teigė, kad ieškos būdų, kaip išsaugoti Lietuvos pilietybę užsienyje gyvenantiems tautiečiams.

„Pagrindinis dalykas yra pilietybės išlaikymas arba pilietybės išsaugojimas. Apie tai artimiausiu metu kalbėsime su specialistais“, – žadėjo parlamento vadovas.
Pasak V. Pranckiečio, ieškant tokios galimybės bus tariamasi su visomis suinteresuotomis institucijomis ir visuomene, kad galimi sprendimai atspindėtų ne tik iš Lietuvos nusprendusių išvykti asmenų moralinį norą išsaugoti pilietybę, bet ir pareigas Lietuvai.
 
„Mums svarbu, kad išvykusiųjų ryšys su Lietuva nenutrūktų“, – tvirtino politikas.
 
Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke teigė, kad Lietuvos pilietybės išsaugojimo klausimas keliamas, nes pradėjo dirbti naujas Seimas ir nauja Vyriausybė, akcentavę lietuvių grąžinimo į tėvynę problemą.
 
„Ieškoma būtų, kaip būtų įmanoma lietuviams, gyvenantiems visame pasaulyje, išlaikyti Lietuvos pilietybę. Yra jau dabar įstatyme 11 išimčių, tiesiog reikia ieškoti kitų būdų, nes naujas Seimas, nauja Vyriausybė, sakome, gal ir nauji specialistai ras šitą galimybę“, – teigė D. Henke.
Ieškos racionalaus sprendimo
 
Lietuvos Konstitucija numato, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis. Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad tie atskiri atvejai gali būti labai reti, išimtiniai. Konstitucinis Teismas anksčiau taip pat yra pareiškęs, kad norint įteisinti dvigubą pilietybę būtina keisti Konstituciją, o jos keitimas įmanomas tik surengiant referendumą.
 
Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai viliasi, kad teisininkai sugebės rasti racionalų sprendimą, atitinkantį šių dienų poreikiams.
 
Šiuo metu dviguba pilietybė leidžiama tik tiems piliečiams, kurie išvyko iš Lietuvos iki nepriklausomybės atkūrimo ir jų palikuonims, tačiau nėra suteikiama išvykusiems nepriklausomybės metu. Taip pat yra numatytos išlygos, kad dvigubą pilietybę išlaikyti gali užsienyje gimę vaikai, jei kitos šalies pilietybę įgijo gimdami, taip pat tie, kurie kitą pilietybę įgijo automatiškai per santuoką su kitos šalies piliečiu.
Balsavimo internetu galimybės
 
Susitikime su Seimo Pirmininku ir Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke D. Henke taip pat buvo aptartas ir kitas svetur gyvenantiems lietuviams svarbus klausimas – balsavimo internetu galimybės.
Pasak Pasaulio lietuvių bendruomenės narių, balsavimas internetu turi potencialą itin reikšmingai palengvinti užsienio lietuvių dalyvavimą Lietuvos rinkimuose ir balsavimuose dėl referendumų.
 
Jie atkreipė dėmesį, kad šiuo metu nepatenkinamai įgyvendinama lygi rinkimų teisė, įtvirtinta Konstitucijos 55, 78 ir 119 straipsniuose, nes užsienio lietuviams nesudarytos vienodos sąlygos dalyvauti Lietuvos Respublikos rinkimuose, kaip ir Lietuvoje gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams.
 
 
  

Žymos: Dviguba pilietybė, Lietuva, Emigrantai, Viktoras Pranckietis, Lietuvos pilietybė

Komentarai

Naujausi straipsniai