Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2016-01-21

Vyriausybės planuojamas pajamų slenkstis imigrantams gąsdina darbdavius

  
Vyriausybės planuojamas pajamų slenkstis imigrantams gąsdina darbdavius ES nepriklausančių valstybių piliečiai per metus turės uždirbti ne mažiau nei 30 tūkst. svarų.

Valdžios planai įvesti naują pajamų slenkstį imigrantams sukėlė nerimą verslininkams. Kaip teigė Independent.co.uk, pagal naujas taisyklės, norėdami likti Jungtinėje Karalystėje (JK), Europos Sąjungai (ES) nepriklausančių valstybių piliečiai per metus turės uždirbti ne mažiau nei 30 tūkst. svarų. Taisyklės labiausiai palies kvalifikuotus JK dirbančius užsienio piliečius.

Susiklosčiusi padėtis esą neleidžia britų piliečiams išnaudoti darbo vietų, kurias užima imigrantai. Didelių užsieniečių srautų problemą mėginantys spręsti politikai siekia įgyvendinti reformą, dėl kurios reikiamos sumos neuždirbantys imigrantai nebegalės išlaikyti savo darbo vietų. Ištirta, jog šiuo metu jiems yra mokama mažiau, nei britų piliečiams.
Dabar esantį 20,800 svarų imigrantų pajamų slenkstį planuojama didinti iki 30 tūkst. svarų, todėl baiminamasi, jog neįgyvendinus šio kriterijaus daugelyje įmonių ims trūkti darbuotojų. Taip pat planuojama griežtinti taisykles dėl kompanijos viduje vykstančių mainų, kai specialistai yra atvežami iš užsienio valstybių dirbti į JK.
 
Reformoje taip pat numatytas papildomas mokestis, kurį verslininkai privalės mokėti už kiekvieną jų įmonėje dirbantį kvalifikuotą imigrantą iš ne ES valstybių.
 
Anot parlamento narių, toks sprendimas padėtų ne tik sumažinti užsienio piliečių skaičių šalyje, bet ir skatintų britų gebėjimų lavinimą. Įsigaliojus mokesčiui, darbdaviai būtų priversti labiau pasikliauti britų darbuotojais, o ne samdyti imigrantus ir mokėti jiems mažesnes algas.
 
Idėjos šalininkų teigimu, nors ir imigrantų darbas didina produktyvumą, situacija turi būti subalansuota ir teisinga JK piliečių atžvilgiu. Prieš reformą pasisakiusiųjų nuomone, tai yra neteisinga darbdavių atžvilgiu, nes turimų žmogiškųjų išteklių Didžiojoje Britanijoje dažnai nepakanka.
 
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai