Tiesa.com   |   The Guardian   |   2015-02-18

Užplūdo nauja imigrantų iš rytų Europos banga

  
Užplūdo nauja imigrantų iš rytų Europos banga Nauja imigrantų banga plūstelėjo į šalį
Darbo rinkos tyrimo duomenys paneigia mitą, kad „užsieniečiai užima visas naujas darbo vietas”.

Sustiprėjus svarui bei didėjant atlyginimams, į Jungtinę Karalystę plūstelėjo nauja imigrantų banga iš rytų Europos. Šalyje besidarbuojančių rytų europiečių skaičius šiuo metu šoktelėjo iki 23 proc., praneša portalas theguardian.com.

Oficialūs šaltiniai teigia, kad sparčiai gerėjanti Didžiosios Britanijos ekonomika bei kaip niekada stiprus svaras paskatino naują darbo jėgos migracijos bangą iš Lenkijos ir kitų rytų Europos šalių.
Nacionalinės statistikos tarnybos duomenimis, darbuotojų iš rytų Europos šalių skaičius Didžiojoje Britanijoje gruodį išaugo iki 895 tūkst. Tai 168 tūkst. arba 23 proc. daugiau nei praėjusiais metais.
 
Taip pat padaugėjo imigrantų iš tokių pietų Europos šalių, kaip Ispanija bei Prancūzija. Metų gale iš Europos pietų į Jungtinę Karalystę buvo atvykę 761 tūkst. arba 10 proc. daugiau nei pernai imigrantų.
 
Tuo tarpu tyrimo duomenys rodo, kad 2014-aisiais darbuotojų migracija iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių sumažėjo 2.5 proc. Darbo jėgos migracija tarp ne ES valstybių padidėjo tik iš Amerikos, Naujosios Zelandijos ir Australijos.
 
Darbo rinkos tyrimo duomenys paneigia mitą, kad „užsieniečiai užima visas naujas darbo vietas”. Tyrimas atskleidžia, kad 2014-aisiais 375 tūkst. naujų darbo vietų buvo užimtos britų ir tik 239 tūkst. darbuotojų buvo svetimšaliai. Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje dirba 31 milijonas darbuotojų. Iš jų 28 milijonai yra šalies piliečiai.
 
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai