tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2016-08-16

Sumažinus imigrantų skaičių algos nepakils

  
  Sumažinus imigrantų skaičių algos nepakils
© wikipedia.com
Darbininkai nepajustų atlyginimų augimo.
Vietinių gyventojų atlyginimai pakiltų vos 0,2 – 0,6proc.

„Resolution Foundation“ įspėja, jog sumažinus emigrantų iš Europos Sąjungos šalių skaičių, vietinių gyventojų atlyginimai nuo to nepadidės.

Tyrimo metu buvo išsiaiškinta, jog Jungtinei Karalystei pasitraukus iš Europos Sąjungos ir pažabojus imigraciją, vietinių gyventojų atlyginimai nuo to nepadidėtų. Atlyginimai net sumažėtų todėl, kad nukritęs svaro kursas ir pasitraukimas iš ES neigiamai paveiktų visos šalies ekonomiką.
Net jeigu vyriausybė ir pasiektų užsibrėžtą tikslą ir sumažintų imigraciją nuo 330 tūkst. iki 100 tūkst. žmonių per metus, po tokių pokyčių nekvalifikuotą darbą dirbančių žmonių darbo užmokestis pakiltų vos 0,2 – 0,6proc. Tokio atlyginimo didėjimo žmonės visiškai nepajustų, nes jį užgožtų padidėjusios kainos ir pakilusi infliacija.
 
Agitacinės kompanijos, vykusios prieš referendumą metu, už pasitraukimą iš Europos Sąjungos balsuoti raginę politikai teigė, jog ES atvirų durų politika sumažino vietinių gyventojų atlyginimus net 10 proc. Priešingos stovyklos atstovai ne kartą apkaltino oponentus tuo, jog šie iškraipė faktus ir informaciją.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Darbas, Atlyginimas, Imigrantai, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai