Tiesa.com   |   Independent.com   |   2016-10-27

Šokas: JK atlyginimai mažesi nei prieš 12 metų

  
Šokas: JK atlyginimai mažesi nei prieš 12 metų Šiuo metu vidutinė darbuotojo mėnesinė alga siekia 1600 svarus sterlingus.
Dėl žemo svaro sterlingo kurso bei „Brexit” sukelto ekonominio nestabilumo „tikrasis” uždarbis ir toliau bus gana žemas.

Nacionalinio statistikos departamento duomenys atskleidė, kad vidutinį atlyginimą gaunantys darbuotojai Jungtinėje Karalystėje (JK) šiuo metu uždirba mažiau nei prieš dvylika metų.

Pasirodo, dabartiniai atlyginimai mažesni nei 2004 m. net paskaičiavus infliaciją ir nepaisant to, kad minimali alga padidėjo 1,9 proc.
Vidutinį atlyginimą gaunantis darbuotojas dabar uždirba £539 per savaitę arba £28,028 per metus. Tuo tarpu 2004 m. vidutinė savaitinė alga siekė £555.
 
Šiuo metu vidutinė darbuotojo mėnesinė alga siekia 1600 svarus sterlingus.
 
Statistiniai duomenys atskleidė ir tai, kad aukščiausiose pozicijose vyrai už moteris uždirba 20 proc. daugiau, - skelbė Independent.co.uk.
 
Ekspertai perspėjo, kad dėl neįprastai žemo svaro sterlingo kurso bei „Brexit” sukelto ekonominio nestabilumo „tikrasis” uždarbis ir toliau bus gana žemas.
„Šie duomenys yra dar viena nemaloni žinia JK darbuotojams. „Tikrasis” uždarbis yra žemesnis nei prieš ekonominę krizę 2008 m., o mžai apmokamuose darbuose dirbančių žmonių kiekis pernai padidėjo net 66 proc.”, - sakė darbo ir pensijų sekretorė Debbie Abrahams.
 
 
  

Žymos: Atlyginimas, Algos, Darbo užmokestis

Komentarai

Naujausi straipsniai