Tiesa.com   |   2016-12-01

Skaitytojos skundas: lietuviai darbdaviai algos nesumokėjo, ragelio nebekelia

  
Skaitytojos skundas: lietuviai darbdaviai algos nesumokėjo, ragelio nebekelia Darbdaviai lietuvei nesumokėjo sunkiai uždirbtų pinigų.
Kiek žinau, aš ne viena tokia, kuriai nesumokėjo. Pažįstu kelias merginas, kurioms taip pat nesumokėjo. Todėl norėčiau įspėti, kad žmonės neužkibtų taip, kaip aš užkibau.

Į „Tiesos” redakciją kreipėsi lietuviais darbdaviais Anglijoje nusivylusi skaitytoja Vilma. Moteris pasakojo, kad buvę darbdaviai „Clean carpets” moteriai skolingi už šešias savaites darbo.

Pasak skaitytojos, kai ši ieškojo darbo, sulaukė skambučio iš moters vardu Elvyra, kuri pasiūlė valytojos darbą.
„Elvyra pasakė, kad įmonė iš darbuotojų ima dviejų savaičių depozitą. Pagalvojau, gerai, niekur neprapuls juk tie pinigai. Beto, daug kur yra depozitinės savaitės.
 
Atidirbau tris savaites. Pirmą atlyginimą gavau normaliai, tačiau po dviejų savaičių atėjus penktadieniui atlyginimo negavau. Vadovės Elvyros Kliučininkienės pasiteiravau, kodėl nėra algos, o ji pasakė, kad viską tvarko jos vyras Egidijus Kliučininkas.
 
Paskambinau į ofisą. Egidius pasakė, kad jiems vėluoja pinigai, todėl ir mums laiku nesumoka atlyginimo. Aš jais patikėjau.
 
Taip kiekvieną penktadienį prašydavau savo uždirbtų pinigų. Kartais numesdavo vienos savaitės atlyginimą, o kita savaitę algos ir vėl nebūdavo.
 
Vieną dieną man trūko kantrybė ir nusprendžiau išeiti iš darbo.
 
Nuvažiavusi į ofisą pasakiau, kad noriu išeiti, nes laiku nemoka pinigų, o už poros mėnesių planavau važiuoti atostogų. Egidijus man prižadėjo, kad tikrai iki atostogų viską sumokės. Aš juo vėl patikėjau ir pasilikau dirbti.
Atėjus metui važiuoti atostogų penktadienį pasitikrinau sąskaitą, o ten, kaip visada, algos, žinoma, nebuvo.
 
Paskambinau Egidijui, kuris kaip visada neatsiliepė. Taip ir nesulaukiau skambučio ir negavau uždirbtų pinigų už šešias savaites. Grįžusi po atostogų vis dar bandžiau skambinti, bet niekas neatsiliepė.
 
Kiek žinau, aš ne viena tokia, kuriai nesumokėjo. Pažįstu kelias merginas, kurioms taip pat nesumokėjo. Todėl norėčiau įspėti, kad žmonės neužkibtų taip, kaip aš užkibau”, - laiške dėstė Vilma.
 
„Tiesa” bandė susisiekti su „Clean carpets” kompanija ir vis dar laukia jų komentaro.
 
 
Tai yra skaitytojo skundas. Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su straipsnyje pateiktais teiginiais.
 
Jei ir jūs norite pasidalinti savo istorija, rašykite mums journalist@tiesa.com.
 
 
  

Žymos: Atlyginimas, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai