Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-10-14

Prancūzija: Londonas netenka JAV bankų

  
Prancūzija: Londonas netenka JAV bankų
© Wikipedia nuotr.
Finansų rinkos milžinų ateitis Londone – miglota.
Pasak politiko, JAV bankininkai baigė svarstymus ir ruošiasi imtis realių veiksmų.

Prancūzijos finansų ministras Michaelis Sapinas pareiškė, jog Londone įsikūrusios JAV bankų atstovybės su tūkstantine darbuotojų armija traukiasi iš Jungtinės Karalystės.

JAV sostinėje Washingtone viešėjęs M. Sapinas susitiko su Tarptautinio valiutos fondo atstovais bei bankininkais ir esą parvežęs žinių, kad po ilgų svarstymų finansų rinkos gigantai nutarė palikti Londoną.
Priežastis – „Brexit“: amerikiečių bankai, investicinės ir konsultacinės bendrovės į žemyninę Europos dalį keliasi norėdami išvengti papildomų kliūčių, kurios galbūt atsiras JK pasitraukus iš Europos Sąjungos ir galimai netekus laisvos prieigos ir bendros rinkos.
 
Jų apsisprendimą neva paspartino neseniai šalies vyriausybės įvardyta derybų dėl pasitraukimo pradžia bei gana griežtos pozicijos.
 
„Ligšiol jie svarstė ar „Brexit“ įvyks, ar tai įmanoma, kas bus jeigu... Dabar jie nevartoja žodžių „jeigu“ ar „bus“. Jie kalba apie tai, kad reikia priimti sprendimus. Jau nepriklausomai nuo to, kaip baigsis derybos.
 
Taip kalba jie, ne aš“, – po viešnagės JAV spaudos konferencijoje apie už Atlanto vyraujančias bankininkų nuotaikas kalbėjo M. Sapinas.
 
Paryžius išskėstomis rankomis laukia iš JAV bankų, kai šie priims sprendimą palikti Londoną. Tarptautinių bankų atstovai anksčiau yra užsiminę, kad nutarus trauktis jie persikeltų į Prancūzijos sostinę, Frakfurtą (Vokietija) arba Dubliną (Airija).
 
Šią savaitę tai jau ne pirmas pavojaus signalas: apie neigiamas „Brexit“ pasekmes anksčiau kalbėjusi Japonijos kompanija „Fujitsu“ pranešė atleidžianti 1800 darbuotojų Jungtinėje Karalystėje, baiminamasi, jog jos pavyzdžiu gali pasekti „Nissan“ bei „Hitashi“.
 
 
  

Žymos: brexit, London City, JAV bankai

Komentarai

Naujausi straipsniai