tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-03-18

Per didelė kvalifikacija britams trukdo įsidarbinti

  
Per didelė kvalifikacija britams trukdo įsidarbinti 2,5 mln. D. Britanijos jaunimo nedirba, nes neranda jų poreikius tenkinančio darbo.

Jungtinės Karalystės Vyriausybė pranešė, kad daugiau nei 2,5 mln. jaunuolių talentai yra iššvaistomi veltui. Šalies jaunimas gyvena už gaunamas pašalpas, dirba puse etato arba darbus, kuriems yra pernelyg kvalifikuoti, skelbė independent.co.uk.

Ne pagal išsilavinimą dirbančių ir „nuvertintais“ vadinamų 16 – 24 metų jaunuolių problema ypač aktuali pramoniniuose miestuose: Sheffielde, Leedse, Newcastle bei Manchesteryje. Apie 40 proc. jaunuolių negali darbuose išnaudoti visų savo galimybių, beveik 1,3 mln. nedirba visai, o likę 1,2 mln. neranda darbo, išpildančio jų galimybes. Kai kuriuose regionuose tokio jaunimo priskaičiuojama net 50 proc.
 
 
Nuo 2005-ųjų dėl specializuotos kvalifikacijos darbo rasti negalinčio jaunimo skaičius padidėjo 750 tūkst. Vriausybės pranešime rašoma, kad kvalifikuotiems jaunuoliems, norintiems išpildyti savo potencialą, kasmet tektų dirbti daugiau nei 2 mlrd. papildomų valandų.
 
Tyrimą atlikusios „Vietinės valdžios asociacijos“ teigimu, jaunimas jaučiasi nuskriaustas, kad negali prisidėti prie šalies ekonomikos augimo. „Mūsų atsakomybė – užtikrinti, kad jauni žmonės pradėtų suaugusiųjų gyvenimą sėkmingai. Turime įsiklausyti į jų prašymus užuot palikę nežinioje ir aklai tikėję statistika, skelbiančia, kad nedarbo lygis mažėja“, - sakė asociacijos transporto ir ekonomikos skyriaus vedėjas Peteris Boxas.
 
Tyrime teigiama, kad daugiausiai savo talentų neišnaudojančio jaunimo gyvena Yorkshire bei Tyne ir Weare. Mažiausiai – Londone bei vidurio Anglijoje. Asociacija skatina Vyriausybę keisti nedarbo mažinimo planus bei juos pritaikyti nedirbančiam jaunimui.
 
 
  

Žymos: Jaunimas,, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai