Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-02-02

Pašalpos Anglijoje: narkomanams ir alkoholikams – milijardai

  
Pašalpos Anglijoje: narkomanams ir alkoholikams – milijardai Nerandantys darbo dėl priklausomybės ligų Anglijoje gauna bedarbio ir būsto pašalpas.

Naujausi statistiniai duomenys parodė, kad daugiau nei 75 tūkst. bedarbių gauna ligos išmokas, susijusias su priklausomybe. Darbo dėl alkoholio ar narkotikų vartojimo nerandantiems žmonėms, mokama iki £108 išmoka.

Vyriausybės pareigūnai tvirtina, kad nuo naujos coalicijos atėjimo į valdžią šis skaičius sumažėjo 28 proc. Parlamentarai vis dar nepatenkinti esama situacija, verčiančia mokesčių mokėtojus išlaikyti bedarbius narkomanus ir alkoholikus.
„Turėtume padėti jiems išsivaduoti nuo priklausomybės ir rasti darbus, o ne palikti juos sėdėti namuose, kas tikrai nepadeda pasveikti. Geresnis būdas išleisti mokesčių mokėtojų pinigus – gydymui, o ne pašalpų mokėjimui, kol jie lieka priklausomais“, - konservatorių Nigelą Millsą citavo portalas express.co.uk.
 
Politikui antrino ir kolegė Tracey Crouch: „Jei narkomanams tiesiog duodami pinigai be jokių pasiūlymų gydytis, situacija niekada nepasikeis.“ Statistiniais duomenimis, Jungtinėje Karalystėje bedarbio pašalpą dėl ligos šiuo metu gauna 1,9 mln. žmonių. 2013-2014 – aisiais metais jiems buvo sumokėta £10,4 mlrd.
 
46,810 gauna bedarbio pašalpą dėl nesugebėjimo saikingai vartoti alkoholį, 28,440 – dėl „narkotikų vartojimo sukeliamo neįgalumo“. Alkoholikams per metus buvo išmokėta £249,8 mln., o narkomanams – £156,7 mln. Dauguma iš jų turi teisę gauti ir būsto pašalpą, siekiančią iki £400 per savaitę.
 
 
  

Žymos: Alkoholis, Pašalpos, Priklausomybė, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai