Tiesa.com   |   2014-09-24

Norvegija: atlaisvino rankas darbdaviams

  
Norvegija: atlaisvino rankas darbdaviams Nuo šiol Norvegijoje darbdaviai galės lengviau darbuotojus samdyti laikiniems darbams.

Keli tūkstančiai Norvegijos profsąjungos narių susirinko į streiką, kuriame reikalavo atšaukti naujas Darbo santykius reguliuojančio įstatymo nuostatas. Pastarosiose numatyta daugiau laisvių darbdaviams, kad šie galėtų samdyti žmones laikinam darbui ir nebūtų įpareigoti įdarbinti jų pagal neterminuotas darbo sutartis.

Politikai tikino, kad šie pakeitimai nepakeis Norvegijos darbo rinkoje galiojančių principų, tačiau tai neįtikino darbuotojų profsąjungos narių. Manoma, kad protestų nepavyks išvengti ir ateityje.
Pasak politikų, naujame įstatyme numatyti tam tikri apribojimai: darbdaviai ne visus darbuotojus galės samdyti tik trumpam laikui, tas pats žmogus negalės būti įdarbintas tose pačiose pareigose kelis kartus iš eilės.
 
Darbdaviai džiaugiasi naujomis galimybės ir tvirtino, kad įstatyme yra pakankamai saugiklių, kurie neleis piktnaudžiauti savo padėtimi, todėl darbuotojai nenukentės.
 
 
  

Žymos: Norvegija, Darbas

Komentarai

Naujausi straipsniai