Tiesa.com   |   2013-08-27

Norvegai tiki, kad juos išgelbės taupymas

  
Norvegai tiki, kad juos išgelbės taupymas Norvegai sutinka nedidinti bedarbystės pašalpų

Dauguma norvegų sutinka su taupymo politika, jeigu tai padėtų auginti šalies ekonomiką. Kaip šią savaitę pranešė newsinenglish.no, atlikus socialinę apklausą paaiškėjo, kad Norvegijos gyventojai sutinka atsisakyti tam tikros paramos iš valstybės dėl geresnės ir stabilesnės ateities. Daugumai apklausoje dalyvavusių respondentų, atrodo, kad nereiktų didinti bedarbystės išmokų, taip pat dar būtų galima atsisakyti ir kitų valstybės garantijų arba jas sumažinti, jeigu tai padėtų užtikrinti ekonomikos kilimą.

Be to norvegai nenorėtų, jog būtų mažinami dideli mokesčiai. Žmonės mano, kad tai geresnės ateities garantas. Nerimas dėl ekonomikos sustiprėjo po paskutinių prognozių, kad augimas gali stoti, o be to gali tekti imtis griežtesnių taupymo priemonių, jeigu kris naftos kainos. Abejones dar sustiprino ir susilpnėjusi nacionalinė valiuta krona, kurios kursas krito kelis paskutinius mėnesius.
Norvegijos ekonomika laikosi ant dviejų pagrindinių banginių – valiutos ir naftos kainų, o pastarosios taip pat krito paskutiniu metu. Manoma, kad jeigu kronos kursas kris, o naftos kainos mažės, tai gali sukelti nekilnojamojo turto krizę ir skaudžiai kirsti per darbo užmokestį.
 
Tokius apklausos rezultatus dar lėmė ir respondentų politiniai įsitikinimai – dauguma buvo prijaučiantys dešiniesiems. Mat socialistai aktyviai ragina, kad išmokos kuo greičiau būtų padidintos, o taupymo programos kuo greičiau baigtųsi.
 
  

Žymos: Norvegija, Darbas

Komentarai

Naujausi straipsniai