Tiesa.com   |   BBC   |   2018-02-19

Nėštumas – rizika prarasti darbą

  
Nėštumas – rizika prarasti darbą
© flickr nuotr.
Darbą trumpam dėl gimdymo palikusi moteris kompanijai tapo nereikalainga.
Kai moteris nuvyko į darbovietės biurą – suprato, kad jos vieta jau užimta

Jungtinėje Karalystėje vis garsiau kalbama apie tai, kad išėjusios motinystės atostogų moterys gali netekti darbo vietos.

„Išėjusi motinystės atostogų tapau nereikalinga“, – pasiskundė Sarah Rees iš Cardiff’o.
Grįžti į darbą ji buvo pasirengusi praėjus 12 savaičių po pirmagimio sūnaus gimimo, tačiau apie tai pranešusi savo vadovui jokio atsakymo nesulaukė, o kai nuvyko į darbovietės biurą – suprato, kad jos vieta jau užimta.
 
S. Rees neturėjo pakankamai finansų kreiptis į darbo ginčų teismą, todėl liko be darbo, nors yra įsitikinusi, kad darbdavys privalėjo ją priimti atgal. Skaudžios patirties įgijusi britė pataria moterims darbo sutartyse su vadovais itin detaliai aptarti sąlygas nėštumo atveju ir vaikui gimus.
 
Tačiau tai tik vienas iš daugelio atvejų JK, kai į darbuotojos nėštumą darbdaviai žvelgia kaip į nepageidaujamą kliūtį siekiant užsibrėžtų tikslų. Lygybės ir žmogaus teisių komisijos apklausa rodo, kad samdant darbuotojus net 36 proc. vadovų bando išsiaiškinti, ar kandidatės planuoja gimdyti.
 
Noras turėti vaikų vadovų gali būti suprastas kaip kliūtis, mat darbuotojos motinystės atostogos verčia ieškoti jai pamainos ir reikalauja papildomų finansų. Todėl beveik pusė darbdavių stengiasi įvairiais būdais išvengti samdinių būtų, kurie planuoja susilaukti vaikų.
  

Žymos: Darbas Anglijoje, Nėštumas, gimdymas, motinystės atostogos

Komentarai

Naujausi straipsniai