Tiesa.com   |   2013-05-31

Nedirbi metus? – mažesnė pašalpa

  
Nedirbi metus? – mažesnė pašalpa Lietuvoje keičiasi bedarbio pašalpos gavimo tvarka.

Bedarbiai nuo šių metų birželio pirmosios gaus mažesnes pašalpas. Naujoji tvarka palies tuos, kurie darbo nesusiras ilgiau nei metus. Jiems pašalpa sumažės penktadaliu. Dabar darbo neturintys asmenys 350 lt gaudavo net trejus metus.

Tačiau mokant tokio dydžio pašalpą ganą ilgą laiką buvo pastebėta, jog žmonės vengia įsidarbinti, o dažnai ir apskritai nesileidžia į darbo paieškas. Todėl nutarta keisti tvarką. Tikimasi, kad mažesnės pašalpos bus realus postūmis darbingo amžiaus žmonėms aktyviai ieškotis darbo ir sėkmingai grįžti į darbo rinką.
Remiantis nauja tvarka, po pirmųjų bedarbystės metų 350 Lt dydžio pašalpa sumažės, kaip jau minėta, penktadaliu, po dviejų metų - 30 proc., o nedirbant trejus metus – 40 proc. Jeigu žmogus darbo nesusiras penkerius metus pašalpa sumažės pusiau, o dar po metų ji nebus mokama apskritai. Valstybė skirs pašalpas tik auginantiems nepilnamečius vaikus.
 
Ši nauja tvarka skaudžiausiai kirs tiems bedarbiams, kurie atsisako siūlomo darbo arba nedalyvauja kvalifikacijos kėlimo/keitimo kursuose. Tačiau geriau gyvens darbą susiradusieji: jie pusmetį galės gauti ne tik atlyginimą, bet ir pašalpą. Tiesa, žadama, kad gyvenantiems rajonuose, kur darbo vietų praktiškai nėra, pašalpos mažinamos nebus.
 
  

Žymos: Darbas, Bedarbystė

Komentarai

Naujausi straipsniai