Tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2012-08-29

Nedirbančiam Britanijos jaunimui skiriama viešųjų darbų

  
Nedirbančiam Britanijos jaunimui skiriama viešųjų darbų Jaunuoliai, gaunantys bedarbio išmoką, privalės dirbti negaudami atlyginimo.

Tūkstančiai jaunų Britanijos bedarbių negauna bedarbio išmokos, kol nesutinka tris mėnesius dirbti neapmokamą darbą ir įgauti patirties, pranešė dailymail.co.uk.

 Vakar patvirtinta nauja sistema, pranešanti, kad 18 – 24 metų bedarbiai negalės gauti valstybinių išmokų nebent jie įrodytų, kad jau atlieka visuomenei reikšmingą darbą, kuriame susipažįsta su bendra darbo rinka bei įgyja patirties. Tikimasi, kad jaunuoliai per savaitę praleis bent 30 valandų dirbdami visuomenės labui, pavyzdžiui, labdaros organizacijų parduotuvėse, priežiūros namuose ar panašiose valstybinėse įstaigose.
Tikimasi, kad likusias dešimt valandų per savaitę jaunuoliai praleis ieškodami apmokamo darbo. Nuspręsta, kad šiuo metu bedarbio išmoką gaunantys, bet neatliekantys jokio naudingo darbo, jaunuoliai, pašalpos gali netekti. Jei Londone ši sistema pasiteisins, ja bus remiamasi visoje šalyje. Ministrų manymu, jauni ir niekad nedirbę asmenys, turi per mažai arba išvis neturi suvokimo apie šalies darbo rinką ir sunkumus, todėl jie privalo pasiruošti prieš pradėdami dirbti ir gauti algą.
 
Įvedant šią sistemą norima padėti bedarbiams įsisąmoninti paprastus dirbantiesiems įprastus dalykus, pavyzdžiui, kaip atsikėlus anksti ryte atrodyti tvarkingai ir nuvykti į darbą neužsimiegojusiam. Darbo ministras Chrisas Graylingas teigė, kad ši sistema tikrai neparemta jaunuolių išnaudojimu: „daugumoje šalių nedirbantys jauni žmonės išvis negauna pašalpų tol, kol neįrodo, prieš tai turėję darbą ir jo netekę ne dėl savo kaltės“.
 
Manoma, kad ši sistema jauniems bedarbiams padės suprasti, kad iš valstybės ką nors gali gauti tuomet, kai pats jai ką nors duodi.
 
  

Žymos: Nedarbas, Pašalpos

Komentarai

Naujausi straipsniai