Evening standart ir Tiesa.com inf.   |   2012-06-21

Nedarbas toliau mažėja, bet daugėja prašančiųjų išmokų

  
Nedarbas toliau mažėja, bet daugėja prašančiųjų išmokų Pastaruoju metu vis daugiau žmonių įdarbinama visai darbo dienai.

Darbo rinka Jungtinėje Karalystėje jau antrą kartą šiais metais siunčia atsigavimo signalą. Nacionalinės statistikos biuro duomenimis, nedarbas per tris mėnesius iki balandžio sumažėjo 51 tūkst. – iki 2,61 mln. bedarbių. Nedarbo rodiklis dabar siekia 8,2 proc.

Tačiau prašančiųjų bedarbio išmokos skaičius padidėjo 8100 – iki 1,6 mln. žmonių. Statistikos biuro pateiktame komentare teigiama, kad nedarbo rodikliai mažėja visoje JK. Vis dėlto, per minimus tris mėnesius daugiausia buvo įdarbinami vyrai – bedarbių moterų sumažėjo vos 1000.
Pavasarį buvo įdarbinti 29 tūkst. jaunuolių. Dabar darbo JK neturi apie milijoną jaunų žmonių. Statistikai pabrėžė, kad nedarbas mažėjo beveik visose amžiaus grupėse, daugiau bedarbių atsirado tik tarp pensinio amžiaus žmonių.
 
Šiuo metu darbą turi 29,28 mln. žmonių. Tai 166 tūkst. daugiau nei prieš 3 mėnesius. Be to, tai didžiausias pagerėjimas nuo 2010-ųjų rugpjūčio.
 
Statistikai tvirtina, kad pastaruoju metu vis daugiau žmonių įdarbinama visai darbo dienai. Pavasarį darbo rinkos rodiklius gerino tik daliai dienos įdarbinami žmonės. „Šįkart matome labai pastebimą augimą dirbančių visą dieną grupėje, ir tai yra sveikintina“, – komentavo Darbo reikalų ministras Chrisas Graylingas. Tačiau jis pridūrė, kad per artimiausius mėnesius ekonomika susidurs su dideliais išoriniais iššūkiais, todėl džiūgauti dar anksti.
 
  

Žymos: Nedarbas, Verslas

Komentarai

Naujausi straipsniai