Mantas Petruškevičius   |   2015-04-08

„Ne“ – samdomam darbui

  
„Ne“ – samdomam darbui Daugiausiai klientų ir potencialių pirkėjų rasite internete.
Už lyginimo darbą paprastai mokama nuo 8 iki 12 svarų per valandą, arba 0,5–1 svaras už pusę kilogramo išlygintų drabužių.

Darbo vietų daugėja, žmonių lūkesčiai auga. Atliekamą svarą, užuot dėję į kojinę, mieliau išleidžiame prekėms ir paslaugoms įsigyti. Atsigaunanti ekonomika yra gera žinia ne tik samdomiems darbuotojams, bet ir planuojantiesiems kurti nuosavą verslą.

Stačia galva nerti į verslą yra beveik tas pats, kaip bandyti sugauti krintantį peilį. Nei vienas negimė viską mokėdamas, o įgūdžiams įgyti būtinas laikas ir kantrybė. Verslo pasaulis nėra išimtis, tačiau jame dažniausiai dar reikia ir finansinių išteklių: didelis pradinis kapitalas, biuro patalpų nuoma, darbuotojų paieškos ir begalė kitų išlaidų.
Norint išvengti daugumos šių sunkumų žymiai paprasčiau atidaryti savo įmonę internete, užsiimti individualia veikla arba tiesiog surasti nišą, kur būtų įmanoma išnaudoti stipriąsias kiekvieno pradedančiojo verslininko puses bei patirtį. Kad ir kokį įdomų, nuobodų ar varginantį samdomą darbą dirbate, visada yra galimybė įgytas praktines žinias ir patirtį (angl. know how, pažodinis vertimas: žinau kaip) perkelti į asmeninę veiklą.
 
Nenustebkite, jeigu reikėtų persiorientuoti, nes kai kurios verslo ir visuomenės tradicijos Jungtinėje Karalystėje gerokai skiriasi nuo daugumai įprastų lietuviškų. Tokios paslaugų sritys kaip užsakomasis pietų ruošimas arba lyginimo paslaugos niekuomet nebuvo įprastos Lietuvoje, tačiau Anglijoje jos gyvuoja seniau, nei šalyje buvo parduotas pirmasis puodas ar lygintuvas. Tad pažvelkime į veiklas, kuriomis galima užsiimti išnaudojant individualias savybes ir pagal kiekvieno poreikius.
 
Prekyba internetiniame aukcione „eBay“
 
Galbūt namuose turite senelio sukauptą senų monetų kolekciją, antikvarinę vazą ar kitą išskirtinį nenaudojamą daiktą? Nustebsite sužinoję, kiek už juos kažkas kitame pasaulio gale yra pasiruošęs jums sumokėti. Tereikia apie save pranešti, ir galite sulaukti bent vieno iš 150 mln. aktyvių „eBay“ pirkėjų pasiūlymo.
 
Tortų ir konditerijos gaminių kepimas
 
Nerasite originalesnės ir skanesnės dovanos gimtadieniui, jubiliejui ir kitoms šventėms, negu specialus, pagal užsakymą iškeptas tortas su jubiliato vardu vietoj vyšnios. Jeigu sugebate ir mėgstate suktis virtuvėje, pasigaminkite kelias dešimtis lankstinukų ir paskelbkite apie tai savo rajone.
Prekyba pagal užsakymą ruošiamais specialiais gaminiais Anglijoje yra labai populiari, todėl, priklausomai nuo įdėto darbo ir pastangų, ši veikla laikui bėgant gali tapti netgi pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu.
 
Auklės darbas
 
Vienas iš populiariausių papildomų darbų Anglijoje yra mažamečių vaikų priežiūra. Beje, jeigu nesate vaiko senelis ar močiutė ir gaunate už savo laiką atlygį, tai taip pat traktuojama kaip individuali veikla arba verslas, apie kurį reikia pranešti mokesčių inspekcijai.
 
Sodininkystės darbai
 
Atšilus orams pati gamta suteikia galimybę mažiausiai geram pusmečiui užsiimti samdomo sodininko arba žolės pjovėjo darbais. Iš pradžių atlygis greičiausiai bus artimas minimaliam valandiniam užmokesčiui, tačiau užtenka 5–8 klientų per dieną, ir kelias į darbo biržą užsimirš ilgam.
Nakvynės su pusryčiais (angl. Bed and Breakfast) paslaugos
 
Jeigu turite nuosavą namą ir gyvenate ne per toliausiai nuo universiteto, futbolo stadiono ar didelio konferencijų centro (pavyzdžiui, nuo Excelo Rytų Londone), renginių dienomis atliekamą kambarį galima išnuomoti. Tiesa, norint užsiimti mini viešbučio veikla prireiks namo nuosavybės dokumentų, be to, būstas turės atitikti sveikatos ir saugos reikalavimus.
 
Staliaus darbai
 
Esate pastebėję gatvėje ne vieną baltą autobusiuką su reklama ir telefono numeriu šone, tai yra, vadinamąjį „white van“? D. Britanijoje itin populiari paslauga – stalius pagal iškvietimą smulkiems darbams atlikti. Nustebsite, kiek daug žmonių naudojasi „staliaus ant ratų“ paslaugomis net menkiausiems buitiniams darbams. Kartais įkalti vinį į sieną, pakabinti paveikslą ir įsukti lemputę ne visiems taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jau nekalbant apie tai, jeigu reikia visus šiuos tris darbus atlikti iš karto…
 
Skalbimo ir lyginimo paslaugos
Tai dar viena versli veikla, kuria užsiima vis daugiau namų šeimininkių visoje šalyje. Kaip ir kitiems aprašytiems darbams, geriausia reklama šioms paslaugoms – skrajutės ir skelbimai vietiniame laikraštyje bei internete. Lyginimo darbas paprastai apmokamas nuo 8 iki 12 svarų per valandą, arba nuo 0,5 iki 1 svaro už pusę kilogramo išlygintų drabužių.
 
Siuvimo, drabužių taisymo darbai
 
Ne mažiau paklausi paslauga yra drabužių ateljė paslaugos. Jeigu mokate siūti, turite patirties dirbti su siuvimo mašina ir esate kruopšti, šis darbas gali tapti pelninga veikla, iš kurios galima nesunkiai pragyventi.
 
Naminių gyvūnų prižiūrėtojai
 
Turbūt mielesnį darbą visiems šunų ir kačių mylėtojams būtų sunku sugalvoti. Skelbimuose internete galima nesunkiai surasti kontaktus klientų, kurie ieško patikimo žmogaus šuniui prižiūrėti, dažniausiai pavedžioti lauke keletą kartų per dieną. Už kiekvieną vedžiojimo valandą gyvūno šeimininkas yra pasiruošęs sumokėti nuo 10 iki 15 svarų. Vienu metu galite užsiimti su keletu šunų ir taip padidinti savo pajamas. Ši veikla dar žinoma ir kitu pavadinimu: „Pinigai už pasivaikščiojimą parke“.
 
Internetinė prekyba
 
Apie išskirtinių ir vienetinių daiktų prekybą jau rašėme. Kita panaši, tačiau ir skirtinga veikla – nuolatinė prekyba internete. Tai gali būti tiek nuosava internetinė parduotuvė, tiek prekyba jau minėtuose virtualiuose turguose. Šiais naujųjų technologijų laikais klestinti prekyba neįsivaizduojama be interneto ir jo teikiamų galimybių.
 
Įprastoje parduotuvėje arba turguje niekada neapsilankys tiek pirkėjų iš viso pasaulio, kiek jų apsilanko internete. Dėl didelio potencialių pirkėjų skaičiaus internetinių parduotuvių nuolat daugėja ir toliau daugės milžinišku tempu.
 
Kad ir kuo užsiimtume, kiekvienas turime patirties, gabumų ir gebėjimų vienai ar kitai veiklai. Tereikia puikiai išmanyti savo darbą, būti bent vienos srities specialistu – ir dirbti ateityje gali nebeprireikti.
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Prekyba, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai