tiesa.com   |   dailymail.co.uk   |   2014-01-02

Nauji Anglijos imigrantai grasina lietuvių darbo vietoms

  
Nauji Anglijos imigrantai grasina lietuvių darbo vietoms Britų politikai baiminasi, kad „pigesni“ imigrantai darbo rinkoje pakeis lenkus ir lietuvius.

Bulgarų ir rumunų antplūdis į Britaniją bus kur kas didesnis nei prognozuota. Anglijos ekonomika stipriai lenkia daugelį likusių Europos šalių, o tai turės lemiamos įtakos migrantų sprendimui renkantis naują šalį gyvenimui, - pranešė dailymail.co.uk.

 Straipsnį apie imigrantų teisių apribojimą skaitykite čia. 
Palengvinus įsidarbinimo teises rumunams bei bulgarams, britai jaudinasi dėl savo darbo vietų. Negana to, naujieji imigrantai susidurs su Anglijoje dešimtmetį gyvenančiais ir dirbančiais rytų europiečiais, kurie nenusiteikę dalintis savo darbo vietomis.
 
Jungtinės Karalystės Imigracijos departamentas finansavo tyrimą, kurį atlikus paaiškėjo, jog galimai mažesnį užmokestį gausiantys rumunai ir bulgarai iš darbo rinkos gali išvyti daugiau uždirbančius lenkus bei lietuvius. Labiausiai politikus neramina tai, kad nesąžiningiems darbdaviams mažinant išlaidas bei samdant pigesnę darbo jėgą, šie mokės valstybei mažiau mokesčių nei mokėjo iki šiol dirbę rytų europiečiai.
 
Straipsnį apie britų politikų požiūrį į lenkus skaitykite čia.
 
Nuo sausio 1 d. rumunai ir bulgarai, dar vadinami A2 grupės imigrantais, turi tokias pačias teises gyventi ir dirbti visoje Europos Sąjungoje (ES) kaip ir kiti jos piliečiai. Visomis jėgomis besistengdama įgyvendinti ekonomikos renesansą, Britanija, politikų įsitikinimu, jiems yra kur kas patrauklesnė už kitas šalis.
 
Paskutiniaisiais 2013-ųjų metų mėnesiais politikai, garsiai diskutavę apie naujų imigrantų bangą , dabar atsisako spėlioti kiek atvykėlių galima tikėtis. Tyrimas atskleidė, jog laisvėjant ES piliečių judėjimui bei darbo rinkos plėtimuisi, bet kokie imigrantų apribojimai artėja prie pabaigos. Atsižvelgiant į tai manoma, jog A2 grupės imigrantų banga bus kur kas didesnė nei netolimoje praeityje politikus sunerimti privertęs lenkų antplūdis.
 
  

Žymos: imigracija, Rumunai, Darbas Anglijoje, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai