Mantas Petruškevičius   |   2014-09-17

Naujas būdas užsidirbti - investicijos į saulės energiją

  
Naujas būdas užsidirbti - investicijos į saulės energiją Investicija į atsinaujinančios energetikos įmones gali būti neatrasta ir pelninga sritis.

Išsirinkti kiekvienam geriausiai tinkantį investicinį produktą nėra paprasta. Nors daugelis sutinka, kad norėtų investuoti didesnę ar mažesnę atliekamų savo santaupų dalį bei iš to uždirbti, tik nedaugelis tam ryžtasi. Iš daugybės skirtingųpasirinkimų, kur galėtume atidėti dalį santaupų, apžvelkime naują, lengvai suprantamą ir prienamą būdą visiems – tai investicija į saulės energiją. Sudėtinga, pagalvosite? Anaiptol.

Viena iš saulės energijos parkus prižiūrinčių įmonų, „Belectric”,siūlo prisidėti prie naujo saulės kolektorių parko, statomo nedideliame Willersley kaimelyje Glosterširo grafystėje ir įsigyti parkui finansuoti sukurtų mini obligacijų (angl. mini-bond). Kompanijos tikslas – iš privačių investuotojų surinkti 60 milijonų svarų sterlingų statyboms reiklingą biudžetą. Minimali suma, kurią kiekvienas pilnametystės sulaukęs žmogus gali investuoti – vos 60 svarų. Už tokią investiciją „Belectric” siūlo 7 procentų dydžio metines palūkanas iki mokesčių. Ar tai gali būti gera galimybė įdarbinti savo pinigus ir užsidirbti papildomai norimam didesniam daiktui įsigyti, kitų metų atostogoms ar naujam automobiliui? Pažvelkime atidžiau.
Įvertinus šiandieninį Vakarų Europoje jaučiamą itin nemažą visuomenės ir valdžios susidomėjimą naujais alternatyvios energijos šaltiniais, kuo toliau, tuo daugiau dėmesio sulaukiaiš saulėsšviesos perdirbama elektros energija.Jungtinės Karalystės vyiausybėį atsinaujinančios energetikos reikalus žvelgia labai rimtai, o ši sritis turi neabejotiną valdžios skatinimą ir paramą. Iki 2020 metų šalis yra užsibrėžusi tikslą pasigaminti 15 proc. elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių. Dėl tokio valstybės užnugario saulės baterijas gaminančios ir jų parkus statančios įmonės šiuo metu turi puikią galimybę įsitvirtinti rinkoje ilgam laikui.
 
Dažnai saulės kolektorių parkaiįrengimi bei finansuojami dalimi valstybės skiriamų pinigų. Kitą dalį privačios kompanijos finansuoja pačios arba ieško investuotojų. Iš vietinių gyventojų surinkus per pusę milijono svarų, likusią sumą finansuoti ir kartu pasidalinti planuojamu pelnu kviečiami visi norintys.
 
Kiek pinigų yra siekiama surinkti?
 
Iki rugsėjo pabaigos šiam projektui siekiama iš privačių investuotojų surinkti per 4 milijonus svarų sterlingų. Minimali suma, kurią galima investuoti - £60. Už tokiąarba didesnę sumą siūloma fiksuota 7 procentų mini obligacijos metinė grąža iki mokesčių.
Kiek iš to galima uždirbti?
 
Vidutinė suma, kurią į „Big 60 Million“ mini obligaciją iki šiol investuoja žmonės – £4020. Tokiai sumai apskaičiuotos fiksuotos 7 procentų palūkanos per metus sudarytų £281,40 iki mokesčių. Įdomu tai, jog iš šių perdirbamos saulės energijos parko įrengimo uždirbtais pinigais galima būtų apmokėti beveik pusę (48%) sąskaitos sumosuž suvartotą elektros energiją per metus, tenkančią vidutiniam namų ūkiui šalyje.
 
Kokia investicijos rizika?
 
Investuotojams įsipareigojamas mokėti 7 proc. pelnas (dar vadinamas investicine grąža) yra daug didesnis, nei galite uždirbti laikydami pinigus banke. Tačiau už tai prisimate riziką, jogįvykus nenumatytoms aplinkybėms, blogiausio scenarijaus ir bankroto atveju yra galimybė pinigus prarasti. Visa tai taip pat būtina įvertinti prieš renkantis, kur investuoti savo lėšas.
Šis investicinis mini obligacijų tipas nėra apdraustas vyriausybės ir jam negalioja privalomasis nuostolių iki 100 tūkst. svarų padengimas iš biudžeto. Įmonei bankrutavus, yra tikimybė neatgauti investuotų pinigų.
Taip pat, jūsų lėšosbūtų naudojamos bent penkerius metus. Po jų atsiimti savo pinigus bei uždirbtą pelną problemų neturėtų kilti, tačiau per pirmus penkerius metus tą padaryti gali būti sunku.Persigalvoti be jokių papildomų išėjimo iš fondomokesčių galima per pirmąsias 14 dienų.
 
Kas uždirbs?
 
Jaudintis dėl saulės sukuriamos energijos kiekio nėra prasmės: tam yra būtina tik dienos šviesa. Tol, kol žemė sukasi aplink saulę ir naktį keičia dienos, tol saulė tikrai ir toliau švies.Investuojant į atsinaujinančius energetikos šaltinius svarbu tai, ar įmonė užtikrins tvarų ir kokybišką saulės šviesosperdirbimą į elektros energiją ir ar sėkmingai sugebės ją parduoti. Tačiau turint vyriausybės skatinamą ir paramą besikuriančiai saulės energijos perdirbimo rinkai, ši rizika gerokai sumažėja.
 
Kitos investicijos į atsinaujinančią saulės energiją
 
Kompanijos „Belectric” siūlomas investicinis produktas nėra vienintelis pasirinkimas. Rinkoje yra ir daugiau panašių fondų. Vis dėlto, svarbus aspektas yra tai, ar toks privačių investuotojų fondas yra kuriamas jau pastačius saulės kolektorių parką, ar statyboms dar neprasidėjus. Pastaruoju atveju išauga projekto rizika, nes atrirandadaugiau nežinomųjų. Planuojamos naujo parko statybos gali užtrukti ar būti nebaigtos dėl lėšų trūkumo; numatomos naudoti saulės baterijos gali būti ne tokios galingos, kaip planuota ar iškilti kitų organizacinių ir technologinių trukdžių. Dėl šios priežasties mažiau rizikos už savo investiciją prisiimama investuojant į jau įrengtą arba statomą parką.
Daugelis kitų panašių investicinių fondų, susijusių su saulės energijos perdirbimo parkų veikla, siūlo panašią investicinę metinę grąžą, tai yra, pelną: apie 6,5-7 proc. Keletas kitų fondų, tokių kaip: „The Foresight Solar Fund“„Bluefield Solar Income“ „Next Energy Solar“ ir kt.
 
Taigi, savo turimas santaupas galima ne tik laikyti stiklainyje, po lova ar banko sąskaitoje. Tikėtina, jog nei vienas iš šių būdų turtingojūsų nepadarys. Vis dėlto, jeigu turite ambicijų ir noro įdarbinti savo pinigus pelningiau, nei bankas gali pasiūlyti už indėlį, tuomet investicija į atsinaujinančios energetikos įmones gali būti nauja, neatrasta ir pelningasritis.
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Verslas, Finansai, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai