Tiesa.com   |   BBC   |   2014-12-10

Mūrininkams iš užsienio Londone mokama £1000 per savaitę

  
Mūrininkams iš užsienio Londone mokama £1000 per savaitę Londono statybų sektorių kenčia dėl kvalikifuotų darbininkų trūkumo.

Dėl įgudusių britų statybininkų trūkumo statybų bendrovės Jungtinės Karalystės sostinėje turėjo samdyti mūrininkų iš Portugalijos. Jiems britų darbdaviai mokėjo po £1000 per savaitę.

Įspūdingus užsieniečių mūrininkų atlyginimus atskleidė įdarbinimo agentūros „Manpower” tyrimas. Jis parodė, kad statybų sektorius yra gerokai įsibaiminęs dėl tinkamai apmokytų darbininkų stygiaus.
Įmonės direktorius Markas Cahillas BBC sakė, kad įprastinis £500 per savaitę mūrininko uždarbis šiuo metu jau yra dvigubinamas.
 
„Manpower” tyrimas atskleidė, kad statybų sektorius yra atsigavęs ir, skaičiuojant nuo 2007-ųjų, šiuo metu jo perspektyvos yra tvirčiausios.
 
Vis dėlto viena iš trijų didžiausių statybų įmonių Londone esą nusprendė nesiimti naujų projektų, baimindamasi kvalifikuotų darbininkų trūkumo.
 
Anot „ManpowerGroup” atstovo Jameso Hicko, tikslių skaičių, kiek portugalų mūrininkų įmonėms teko samdyti, nėra. Tačiau įdarbininmo įmonės ataskaita esą parodė, kad statybų sektorius „susiduria su itin didele darbuotojų kvalifikacijos problema”.
„Per krizę ši profesija naujiems darbininkams nebuvo itin patraukli, o problemą dar labiau pagilina senstantys dabartiniai meistrai ir amatą metantys įgudę statybininkai,” – paaiškinė įmonės atstovas.
 
Mokslo jauniems vaikinams
 
Mūrininkas Charles Balsonas iš Essexo teigia, kad £1000 atlygis gali būti tik pradinis tarifas patyrusiems mūrininkams.
 
„Toks atlyginimas yra sąžiningas, nes šis amatas yra kvalifikuotas. Tam, kad galėtum uždirbti tokius pinigus, turi dirbi nemažai metų,” – BBC sakė mūrinininkas.
„Tačiau tikrai yra baisu, kad tokios sumos mokamos užsieniečiams. Dalį šių pinigų kompanijos turėtų skirti jauniems britų vaikinams apmokyti,” – įsitikinęs patyręs statybininkas.
 
Vyriškis iš Essexo net pabrėžė, kad jo sutikti mūrininkai iš užsienio vis dėlto nebuvo labai kvalifikuoti, o tik – paprastų darbininkų lygių.

Metė darbą per krizę
 
Meistras Neilas Gregoris iš Bedfordshiro sakė, kad dabar statybų sektorius kenčia nuo darbuotojų trūkumo dėl per krizę gerokai sumažintų statybininkų atlyginimų.
 
„Recesijos pradžioje mūrininkų algos buvo nurėžtos daugiau nei £40 per dieną,” – prisiminė vyriškis.
 
„Jei tą sumą pridėtume prie neapmokamų nedarbo dienų žiemą, tai statybininkai vertėsi ne ką geriau nei „Tesco” ar „Asdoje” dirbantys žmonės,” – paskaičiavo meistras ir pridūrė, kad būtent dėl gerokai apkarpytos algos daugelis mūrininkų metė amatą ir pakeitė darbus.

Naujais metais – daugiau darbo
Anot valdžios atstovų, vyriausybė glaudžiai bendradarbiauja su statybų sektoriumi tam, kad „užtikrintų, jog įmonės turės reikalingų talentų augti, pasitelkiant įvairias stažuotes ir darbdavių vykdomas apmokymo programas.”
 
Pernai 230 000 naujų namų buvo suteikti planavimo leidmai, taip siekiant užtikrinti, kad britų darbininkai galėtų pasinaudoti naujomis galimybėmis.
 
„Manpower” vykdyta daugiau nei 2000 darbdavių apklausa parodė, kad kitų metų pradžioje daugiausiai naujų darbo vietų sukurs didžiausios statybų sektoriaus kompanijos.
 
Daugiausiai optimizmo matyti komunalinių paslaugų sektoriuje, į kurį noriai investuoja energetikos įmonės.
„2014-ieji ieškantiems darbo buvo itin sėkmingi metai, nes darbo vietų kūrimas buvo pasiekęs aukščiausią lygį per 40 metų,” – sakė įdarbinimo agentūros vadovas.
 
Anot jo, naujieji metai prasidės su “dar didesniu darbdavių pasitikėjimu ir optimistinėmis darbo vietų perspektyvomis likusiems metams.”
 
„National Career Services”, teikianti informaciją apie darbus ir jiems reikalingus įgudžius bei apmokymus, teigė, kad norint tapti mūrininku, formalių kvalifikacijų nereikia. Tačiau, pabrėžė įdarbinimo specialistai, tam tikros patirties statybų aikštelėje darbdaviai reikalaus.
 
  

Žymos: Statybos, Darbas Londone, Atlyginimai

Komentarai

Naujausi straipsniai