Tiesa.com   |   thelocal.es   |   2015-01-23

Minimalus atlyginimas Ispanijoje per mažas

  
Minimalus atlyginimas Ispanijoje per mažas Keli šimtai tūkstančių žmonių Ispanijoje vos suduria gala su galu.

Dirbantys už minimumą per mėnesį Ispanijoje gauna 648 eurus. Europos Taryba, atsižvelgusi į pragyvenimo kaštus šioje šalyje, pareiškė, kad tiek pinigų pragyventi neužtenka, pranešė portalas Thelocal.es. Paskaičiuota, kad 200 tūkst. žmonių šiuo metu šalyje dirba už minimalų atlyginimą ir turi pragyventi už maždaug 750 eurų per mėnesį arba tik kiek daugiau nei 9 tūkst. eurų per metus.

„Tiesa“ jau ne kartą rašė, kad Ispanija niekaip neišbrenda iš ekonominės krizės, kuri ją kamuoti pradėjo prieš kelis metus. Praėjusiais metais valdžia nusprendė mėnesinę algą padidinti bent 3,30 euro per mėnesį, tačiau manoma, kad toks augimas neturės jokio efekto.
Mat žmonių pajamos per kelis pastaruosius metus susitraukė kelis kartus. Nemaža dalis anksčiau normaliai gyvenusių šeimų, šiuo metu ne tik kad sunkiai verčiasi, o yra žemiau skurdo ribos.
 
Paskaičiuota, kad minimalia alga turėtų būti maždaug 60 proc. vidutinio šalies atlyginimo. Ekspertų manymu, šalies gyventojai į normalų gyvenimą grįžtų tuomet, jeigu minimalus atlygis siektų 900 eurų.
 
 
  

Žymos: Ispanija, Darbas, Algos

Komentarai

Naujausi straipsniai