Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-04-11

Maisto kainos pasiekė rekordines aukštumas

  
Maisto kainos pasiekė rekordines aukštumas
© Pixabay.com
Kylant algoms kyla ir maisto kainos.
Kylant algoms kyla ir maisto kainos.

Maisto kainos Jungtinėje Karalystėje pasiekė dar neregėtas aukštumas. Kovo mėnesį kainos pasiekė didėjimo piką per pastaruosius trejus metus.

Maisto ir nealkoholinių gėrimų kainos kovą buvo 1,2 proc. didesnės nei pastaruosius trejus metus. Kartkartėmis kainos sumažėdavo dėl didžiųjų prekybos tinklų konkurencijos, tačiau nukritus svaro sterlingų vertei po referendumo pernai, kainos ir vėl šoktelėjo aukštyn.
Skaičiuojama, kad vartotojų kainų indeksas iki kitų metų pirmojo pusmečio pasieks 2,75 proc. infliacija. Kai kurie analitikai tikina, kad šie rodikliai pasieks ir 3 procentus. Ekonomistai neslepia, kad nuolatinis kainų didėjimas neramina, mat bankai labiau rūpinasi svaro sterlingų verte, negu gyventojams tenkančiais išbandymais dėl išlaidų.
 
„Kovą pabrango maistas, gėrimai ir drabužiai. Gyventojams tai kompensuoja truputį sumažėjusios skrydžių kainos, kurios padidėja tik dėl artėjančių Velykų“, - portalui independent.co.uk sakė Nacionalinio statistikos biuro atstovas.
 
Iš maisto produktų labiausiai brango aliejus bei kiti riebalai, kurių kaina nuo pernai padidėjo 15,5 proc. 8,8 proc. brango žuvis, o duona bei kruopos – 1,4 proc. Be maisto produktų brango ir kitos, nebūtinosios prekės.
 
Nacionalinio statistikos biuro duomenimis, vidutinė alga padidėjo 2,2 proc., tačiau lyginant su išaugusiomis būtinųjų prekių kainomis akivaizdu, kad alga vėl mažėja.
 
 
  

Žymos: Infliacija, Atlyginimai, Maistas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai