Tiesa.com   |   2013-05-16

Lietuvoje – didelis darbuotojų trūkumas

  
Lietuvoje – didelis darbuotojų trūkumas Premjeras įsitikinęs, kad Lietuvoje nesunkiai darbą susirastų ir suvirintojas, ir inžinierius.

Nors Lietuvoje bedarbystė siekia 13 proc., tačiau darbdaviai jau kurį laiką skundžiasi kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu. Jų trūksta tiek kalbant apie aukštos kvalifikacijos specialistus, tiek apie darbininkus.

Tokia situacija susirūpino ir premjeras Algirdas Butkevičius, kuris tvirtino, kad reikia juos įvairiais būdais pritraukti iš užsienio. „Jaučiasi, kad kvalifikuotos darbo jėgos tikrai trūksta, ir mes manome, kad gali atsitikti taip, kad didelių projektų įgyvendinime tikrai pritrūksime darbo jėgos“, - Žinių radijui sakė premjeras.
A. Butkevičiaus įsitikinęs, kad Lietuvoje darbą nesunkiai rastų iš užsienio atvykę įvairių sričių darbininkai: suvirintojai, tekintojai, montuotojai, taip pat ir inžinieriai, vadybininkai.
Lietuviai greičiausiai aiškiai įvardytų tokios padėties priežastis – tai maži atlyginimai ir menkos socialinės garantijos. Dėl ko iš Lietuvos emigravo šimtai tūkstančių žmonių.
 
Štai naujienų portalo „Delfi“ užsakymu viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliko apklausą, kurios metu Lietuvos gyventojai buvo prašomi nurodyti, kas turėtų uždirbti daugiausiai.
20,3 proc. gyventojų nurodė, kad daugiausiai Lietuvoje turėtų uždirbti medikai, 12 proc. - verslininkai, 10,4 proc. - valstybės tarnautojai.
 
Toliau rikiuojasi pedagogai (8,2 proc.), teisininkai (7,8 proc.), socialiniai darbuotojai (7,5 proc.), ūkininkai (7,2 proc.), darbininkai – specialistai, pavyzdžiui, suvirintojai, elektrikai, staliai, santechnikai (6,4 proc.) ir bankininkai (5,6 proc.). Rečiau respondentai nurodydavo žurnalistus (4,8 proc.), politikus (1,9 proc.) ir dvasininkus (0,6 proc.).
 
  

Žymos: Darbas, Emigracija, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai