Tiesa.com   |   2012-10-29

Lietuvoje bedarbių nemažėja

  
Lietuvoje bedarbių nemažėja Darbo biržos duomenys ir vėl nuteikia pesimistiškai.

Bedarbių skaičius Lietuvoje ir vėl auga. Nors visai neseniai Darbo biržos duomenys nuteikė optimistiškai, tačiau tai truko neilgai. Remiantis pateiktais skaičiais, spalio pabaigoje Lietuvoje yra beveik 197 tūkst. Pranešama, kad praėjusią savaitę buvo įdarbinta 600 žmonių.

Darbo birža skelbia, kad tokios neigiamos tendencijos buvo fiksuojamos 2009 metų birželį, tuomet šalyje darbo neturėjo 199,3 tūkst. žmonių.
Praėjusią savaitę bedarbio statusas buvo suteiktas 6,4 tūkst. darbo ieškančių žmonių, iš jų 1,4 tūkst. (21,7 proc.) – jaunesni nei 25 metų amžiaus.
 
Teritorinių darbo biržų specialistai spalio 19–25 dienomis užimtumą suteikė 6,3 tūkst. bedarbių. Per savaitę darbdaviai pasiūlė puspenkto tūkstančio darbo pasiūlymų. Darbo rinkoje tendencijos nesikeičia. Paklausiausi pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai, garo variklių ir katilų operatoriai, rinkodaros specialistai ir pardavimų vadybininkai, taip pat pardavėjai ir bufetininkai, virėjai, buhalteriai ir apskaitininkai, kompiuterių programuotojai, techninės įrangos pardavimo atstovai.
 
 
  

Žymos: Nedarbas, Bedarbystė, Darbas Lietuvoje

Komentarai

Naujausi straipsniai