Tiesa.com   |   2013-06-25

Lietuviai Manchesteryje pateko į vergystės spąstus

  
Lietuviai Manchesteryje pateko į vergystės spąstus Anglijoje vis dar veikia daug nelegalių rūbų labdaros organizacijų, įkurtų lietuvių.

Manchesterio spaudoje nuskambėjo dar viena garsi byla, kurioje buvo nagrinėjamas dviejų lietuvių vergystės atvejis darbe, rašė portalas „Mancunianmatters“.

Du lietuvaičiai buvo suvilioti darbo pasiūlymu Britanijoje dar Lietuvoje 2011 metais, kai jiems buvo pažadėtas 150 svarų dieninis uždarbis statybose. Tačiau vyrams atvykus į Manchesterį, viskas baigėsi daug liūdniau – jie buvo laikomi mažame kambariuke, mušami, kankinami badu bei turėjo dirbti be jokio užmokesčio.
Kai Romas Simkevičius (48 m.) ir Gedas Geidratis (49 m.) atvyko į Manchesterį, jie vietoje statybų darbų buvo verčiami dirbti skrajučių platintojais nelegalioje rūbų labdaros organizacijoje net 16 valandų per dieną. Vyrai buvo apgyvendinti mažame kambarėlyje su vienviete lova ir buvo marinami badu. Pasak vyrų, su jais buvo elgiamasi blogiau nei su gyvūnais. Pabandžius skųstis, jie buvo sumušti , taip pat jiems buvo grasinama mirtimi.
 
Visgi ilgai kentę, vyrai išdrįso kreiptis į policiją ir nusikaltėlius pavyko sulaikyti. Teismas išaiškino, kad vyrus į vergiją įtraukė lietuvis Jonas Stankevičius ir baltarusis Arseni Arlovichius, kurie užsiiminėjo nelegaliu rūbų labdarai rinkimu Manchesteryje. J. Stankevičius buvo nuteistas kalėti dvejiems metams, o jo kolega baltarusis A. Arlovichius, pripažintas pagrindiniu nusikaltimo organizatoriumi, kalės trejus metus.
  

Žymos: Darbas Londone, Nusikaltimai, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai