Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-10-28

Lengvatos verslui – mokesčių mokėtojų sąskaita?

  
Lengvatos verslui – mokesčių mokėtojų sąskaita?
© Wikipedia nuotr.
Manoma, kad „Nissan“ išlaikyti JK pavyko pažadėjus bendrovei išskirtines sąlygas.
Biudžeto skyles, kurios atsiras dėl nuolaidų šiai kompanijai, esą bus priversti užpildyti kiti verslai bei eiliniai mokesčių mokėtojai.

Siekdama šalyje išlaikyti užsienio investuotojus valdžia daro jiems didžiules nuolaidas, už kurias privalės sumokėti kiti verslai ir mokesčių mokėtojai, teigia Jungtinės Karalystės valdžios opozicija.

Ketvirtadienį pranešta, jog apie pasitraukimą iš JK po referendumo prabilusi japonų kompanija „Nissan“ vis dėlto lieka šalyje ir ateinančius kelerius metus Sunderlande esančioje gamykloje gamins naujus „Qashquai“ bei „X-Trail“ modelius.
Toks japonų sprendimas padės išsaugoti apie 7 tūkst. darbo vietų.
„Tai fantastiška naujiena“, – į „Nissan“ pranešimą reagavo JK premjerė Theresa May.
 
Tačiau viešai pasidžiaugusi, šalies valdžia kai ką nutylėjo, sako opozicinės leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas. Anot jo, dėl „Nissan“ pasitraukimo susirūpinusi vyriausybė privačiuose susitikimuose su kompanijos atstovais pažadėjo išskirtines lengvatas japonams, kad šie pasiliktų JK.
 
Biudžeto skyles, kurios atsiras dėl nuolaidų šiai kompanijai, esą bus priversti užpildyti kiti verslai bei eiliniai mokesčių mokėtojai, teigia politikas ir prognozuoja, kad tai geruoju nesibaigs.
„Jeigu „Nissan“ buvo padarytos nuolaidos, tai tik laiko klausimas, kada sukils kiti verslai ir paklaus – o kuo blogesni mes“, – sakė J. Corbynas.
 
Premjerės atstovai paneigė kalbas apie nuolaidas kompanijai.
 
Oficialūs „Nissan“ asmenys anksčiau viešai buvo pareiškę, kad „Brexit“ turės negatyvių pasekmių tarptautiniam verslui. Kompanijos vadovas svarstė, ar galima planuoti investicijas be valdžios pažado kompensuoti dėl „Brexit“ atsiradusius papildomus mokesčius.
 
„Nissan“ tai labai aktuali tema. Jeigu JK nesuderės prieigos prie bendros ES rinkos, po „Brexit“ iš šalies eksportuojamai produkcijai gali būti taikomi muitai ar kiti papildomi mokesčiai. Automobilių gamintojas 80 proc. visų JK pagamintų mašinų parduoda užsienyje.
Baimę dėl galimo užsienio investuotojų pasitraukimo dar labiau sustiprino kitos japonų kompanijos – „Fujitsu“ pranešimas spalio viduryje. Itin pelningai JK dirbantis verslas pareiškė, jog nuo kitų metų pradžios atleis 1800 darbuotojų.
 
 
Šokas: JK atlyginimai mažesi nei prieš 12 metų
 
 
 
  

Žymos: Mokesčiai Anglijoje, Darbas Anglijoje, brexit, nissan

Komentarai

Naujausi straipsniai