Tiesa.com   |   2017-07-13

Kompensacija už traumas viešose vietose. Kas atsakingas?

  
Kompensacija už traumas viešose vietose. Kas atsakingas?
Trauma gali būti įvertinama nuo 1000 iki kelių dešimčių, o kartais net šimtų tūkstančių svarų sterlingų.

„Suklupus ar susižeidus viešose vietose nereikėtų manyti, kad tai atsitiko dėl Jūsų išsiblaškymo. Greičiausiai už duobę šaligatvyje ar drėgnas grindis parduotuvėje yra atsakingi juridiniai asmenys, kurių draudimas privalo atlyginti nuostolius už Jūsų patirtas traumas”, - pokalbį pradeda lietuvių kompanijos „LITKRAFT” traumų viešose vietose specialistė Diana Juozapavičienė.

Daugeliu atveju dėl traumų viešose vietose yra atsakingos įmonės ar institucijos, kurios įsipareigoja užtikrinti Jūsų saugumą.
Kas yra vieša vieta?
 
Pasak D. Juozapavičienės, traumą viešoje vietoje patyrę žmonės dažnai nesusimąsto, kad už defektą, įtakojusį traumą, jie turi teisę gauti kompensaciją. Vieša vieta gali būti:
 
• viešasis transportas;
• prekybos centrai ir pramogų kompleksai;
• šaligatviai ir pėsčiųjų perėjos;
• restoranai ir barai;
• automobilių parkavimo aikštelės
• ir t.t.
 
„Gyvenant Jungtinėje Karalystėje svarbu žinoti savo teises. Jei vienoje iš paminėtų ar panašioje vietoje patyrėte traumą dėl ten buvusio defekto, Jūs greičiausiai galite gauti kompensaciją”, - aiškino specialistė.
Įrodymai - svarbu
 
„Viešoje vietoje traumą patyrusiam asmeniui be galo svarbu nepasimesti ir nepamiršti nufotografuoti įvykio vietą. Pasitaiko ir taip, kad įrodymų nesurinkus iš karto, po traumos, įvykio priežastys labai greitai dingsta”, - aiškino D. Juozapavičienė.
 
Pasak kompensacijų už traumas įmonės „LITKRAFT” specialistės, norint pradėti ieškinį ir jį sėkmingai laimėti, įmonės specialistams reikės šios informacijos:
 
Kur, kokiomis aplinkybėmis ir kada atsitiko nelaimingas atsitikimas.
Nepriklausomų liudininkų kontaktai – ypač svarbu. Jei galite, užsirašykite liudininkų vardą, pavardę, adresą ir telefoną.
 
Duomenų apie traumą, t.y nuotraukų, medicininės diagnozės, gydymo įstaigos detalių bei medicinių išrašų, jeigu tokie buvo suteikti.
 
Jei nukentėjęs asmuo jaučiasi blogai, būtina išsikviesti greitąją pagalbą. Medikai užfiksuos tikslią incidento vietą, aplinkybes bei patirtas traumas.
 
„Net jei žmogus nesijaučia taip prastai, užfiksavus incidentą sukėlusį defektą, labai svarbu kreiptis į gydymo įstaigą. Mediciniai išrašai yra neginčytinas traumų įrodymas. Jokiu būdu nemanykite, kad nelaimė - Jūsų pačių bėda.”, - priminė ekspertė.
 
Įrodymų dėl prarastų pajamų ar kitų finansinių nuostolių dėl patirtos traumų.
Yra svarbu surinkti visus nukentėjimą dėl patirtų traumų įrodančius čekius. Tai gali būti čekiai už gydymą, vaistus, slaugą, kelionę pas gydytojus ir pan. Taip pat gali būti padengiamos ir Jūsų dėl traumos prarastos pajamos.
 
Kitų dokumentų galinčių padėti Jūsų byloje.
 
„Žmogus yra pats atsakingas už informacijos pateikimą. Ieškinį kompensacijai gauti galime pateikti tik tuomet, kai nukentėjusysis su mumis susisiekia ir pateikia visą reikalingą informaciją. Patirtis rodo, kad kuo daugiau informacijos surenkate, tuo visas procesas vyksta sklandžiau.”, - aiškino D. Juozapavičienė.
 
Lietuvių kompanijos „LITKRAFT” traumų viešose vietose specialistė Diana Juozapavičienė. Lietuvių kompanijos „LITKRAFT” traumų viešose vietose specialistė Diana Juozapavičienė.
Kiek laiko užtrunka byla?
 
Byla prasideda užpildžius pradinius dokumentus apie įvykį, patirtas traumas bei nuostolius. Kaltininko draudimui išsiunčiamas kaltinimas, į kurį draudimas turi iki trijų mėnesių atlikti vidinį tyrimą ir pateikti atsakymą dėl atsakomybės.
 
„Atsakomybė yra ginčijama dauguma atvejų. Būtent dėl šios priežasties savo klientų prašome pateikti kuo daugiau informacijos ir įrodymų apie įvykį, kurio metu buvo patirtos traumos. Paprastesnės bylos užsibaigia vidutiniškai per 5-6 mėnesius, sudėtingesnės gali užtrukti net iki kelerių metų.
 
Nepaisant to, į „LITKRAFT” galite kreiptis net jei jūsų byla buvo atmesta kitų advokatų ar įvykis įvyko daugiau nei prieš du metus. Prašymo gauti kompensaciją senaties terminas yra trys metai”, - pabrėžė D. Juozapavičienė.
 
Kompensacijos dydis
 
Išmokos dydis priklauso nuo medicinos eksperto išvadų, taip pat prarastų pajamų ir kitų patirtų išlaidų. Kiekvienas nukentėjusysis yra apžiūrimas eksperto, kuris pateikia išvadas. Tai visiškai nemokamai organizuoja kompensaciją padedanti išieškoti bendrovė.
 
Jūsų būsimos kompensacijos dydis priklauso ne nuo fakto, kad patyrėte trauma, o nuo medikų išvadų, t.y per kiek laiko pasveiksite nuo patirtų traumų ir kokias pasėkmes sveikatai bei kasdieniniame gyvenime jos paliks.
 
Trauma gali būti įvertinama nuo 1000 iki kelių dešimčių, o kartais net šimtų tūkstančių svarų sterlingų.
 
D. Juozapavičienės teigimu, dažniausiai pasitaiko tokios traumos, kaip raiščių patempimai, galūnių lūžiai, minkštųjų audinių sumušimai, tačiau nutinka ir rimtesnių, gyvenimą keičiančių nelaimingų atsitikimų.
 
 
Jeigu turite abejonių ar verta kelti ieškinį, susisiekite su „LITKRAFT” tel. 020 8635 5555. Konsultacija Jūsų neįpareigoja pradėti ieškinio.
 
Atsitikus nelaimei galite mums skambinti ir ne darbo valandomis 078 1155 0000, 24 val. per parą, septynias dienas per savaitę.
 
 
 

  

Žymos: Draudimas, Nelaimingas atsitikimas, Trauma, LITKRAFT

Komentarai

Naujausi straipsniai