Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2016-08-18

Kaip užsikirtusi plokštelė: imigrantai atima darbus

  
Kaip užsikirtusi plokštelė: imigrantai atima darbus
© google.com
Darbo rinkos statistika pasinaudoja ir populistai.
Tai tik dar kartą patvirtina, kad pasitraukti iš ES reikia kaip įmanoma greičiau.

Kai kurie Jungtinės Karalystės politikai nemažina spaudimo šalies vadovams dėl spartesnio pasitraukimo iš ES proceso. Esą dėl to, kad imigrantai iš ES ir toliau atima darbo vietas iš britų.

 Didėjančio užimtumo darbo rinkoje statistiką politikai išnaudoja įvairiems tikslams. Vieni sako, kad „Brexit“ buvo teisingas žingsnis, po kurio darbo vietų tik padaugėjo, o kiti šiuose skaičiuose įžvelgia pavojų Didžiajai Britanijai.
Konservatorius Davidas Nuttallis parlamentui primena, kad darbo rinkoje imigrantų iš kitų ES valstybių per metus padaugėjo net 238 tūkstančiais ir šiuo metu jų jau yra 2,2 mln. Nežinia kodėl politikas išskyrė pokomunistines valstybes, iš kurių į Didžiąją Britaniją nuo 2004 metų atvyko ir įsidarbino jau milijonas žmonių.
 
„Tai tik dar kartą patvirtina, kad pasitraukti iš ES, kaip pageidauja žmonės, reikia kaip įmanoma greičiau ir perimti sienų kontrolę“, – sakė parlamentaras.
 
Darbas – britams ir sienų kontrolė buvo vieni iš pagrindinių pasitraukimo iš ES šalininkų argumentų agituojant balsuoti už „Brexit“. Šiais lozungais rinkėjų simpatijas anksčiau bandė pelnyti ir populistinė UKIP partija.
 
Birželio 23-iąją britams nubalsavus už šalies pasitraukimą iš ES, procesas kol kas sunkiai juda iš vietos. Manoma, kad jis užtruks apie dvejus metus, o galbūt – ir ilgiau.
 
 
  

Žymos: Imigrantai, Statistika, darbo rinka

Komentarai

Naujausi straipsniai