Tiesa.com   |   2013-03-22

Kaip įsidarbinti užsienyje ir apginti savo teises? (video)

  
Kaip įsidarbinti užsienyje ir apginti savo teises? (video)
© Flickr nuotr.
Svarbu nepamiršti, kog visiems Europos Sąjungos piliečiams galioja vienodos teisės įsidarbinant.

Europos Sąjungos šalyse įsidarbinti norintys ar su keblumais dirbant svetur susiduriantys lietuviai gali kreiptis nemokamos pagalbos į EURES ir SOLVIT tinklus.

Pasak SOLVIT tinklo atstovės Linos Gedraitienės, iš esmės bendroji rinka veikia gerai, bet klaidų, nesusipratimų kartais pasitaiko. „Ieškodami darbo ar dirbdami Europoje galite susidurti su tam tikromis kliūtimis: gali nepripažinti jūsų profesinės kvalifikacijos ar Lietuvoje įgyto diplomo, gali būti keblumų dėl socialinių garantijų“, – pasakoja L. Gedraitienė.
Europos užimtumo tarnybos EURES atstovė Ginta Ališevičiūtė pabrėžia, kad svarbu prisiminti, jog ES piliečiai, dirbantys vienoje ar kitoje ES šalyje, turi tokias pat teises kaip ir tos šalies piliečiai. Jei darbdaviai ar valstybės institucijos nesilaiko šio principo, svarbu žinoti, kur kreiptis pagalbos.
 
Apie tai, kaip jie veikia ir kokių sprendimų gali pasiūlyti, pasakojama Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuotame reportaže „Kaip įsidarbinti užsienyje ir apginti savo teises?“. Žiūrėkite žemiau:

  

Žymos: Darbas, Darbas Anglijoje, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai