Tiesa.com   |   2013-09-18

Kada ilsėtis: per Jonines ar Vėlines?

  
Kada ilsėtis: per Jonines ar Vėlines? Vėlinės Lietuvoje kasmet minimos lapkričio 2-ąją.

Seimo nariai norėtų, kad žmonės geriau nedirbtų per Vėlines, o pastaraisiais metais buvusi laisva Joninių šventė Lietuvoje vėl būtų darbo diena. Toks siūlymas seime svarstomas šią savaitę. Lietuviai Vėlines mini lapkričio 2-ąją dieną, o Joninės kiekvienais metais švenčiamos birželio 24-ąją.

Kaip pranešė žiniasklaida, kelių seimo narių grupė siūlo išbraukti Vėlines iš atmintinų dienų sąrašo, o tuomet jau būtų galima šią dieną skelbti valstybine švente ir padaryti laisvadieniu.
Paskaičiuota, kad viena nedarbo diena per metus Lietuvai kainuoja 100 mln. litų. Ekonomistai visuomet siūlo švęsti kuo trumpiau ir per metus turėti kuo mažiau laisvadienių. Seimo nariai tikino, kad stengsis viską padaryti taip, jog Vėlinės taptų laisvadieniu tik tuomet ir tik tuo atveju, jeigu būtų atsisakytų ilsėtis per Jonines.
 
Joninės arba kitaip dar vadinamos Rasos valstybine švente buvo paskelbtos 2003-aisiais metais. Vėliau švenčių atsirado gerokai daugiau, o tai šaliai buvo labai nuostolinga. Negana to, per ekonominį pakilimą, seimas priėmė įstatymą, kuriuo vadovaujantis už visas valstybines šventes, jeigu jų data sutapdavo su savaitgalio diena, būdavo kompensuojama laisva diena darbo dienomis. Per metus būdavo ne viena savaitė, kai darbo dienų buvo gerokai mažiau nei laisvadienių.
 
  

Žymos: Šventė, Darbas, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai