Tiesa.com   |   2018-05-16

JK užtrenkė duris 1600 kvalifikuotų darbinininkų

  
JK užtrenkė duris 1600 kvalifikuotų darbinininkų
© Pixnio nuotr.
Per mėnesį į JK gali atvykti 1600 kvalifikuotų darbuotojų iš ne ES šalių.
Kritikų teigimu, tokia valstybės politika kvalifikuotų imigrantų atžvilgiu stabdo šalies ekonominį vystimasi.

Vos per kelis mėnesius daugiau nei 1600 kvalifikuotų darbinininkų iš kitų šalių, kuriems Jungtinėje Karalystėje buvo pasiūlyti darbai, negavo leidimo gyventi ir dirbti šalyje. Šalyje didėjant darbuotojų trūkumui, tokią informaciją atskleidė nacionalinis transliuotojas BBC.

Migracijos tarnybos duomenimis, gruodžio-kovo mėnesiais darbuotojams durys į šalį buvo užtrenktos dėl to, kad tais mėnesiais jau buvo viršytas maksimalus leidžiamas į šalį atvykstančių imigrantų darbininkų skaičius.
Kritikų teigimu, tokia valstybės politika kvalifikuotų imigrantų atžvilgiu stabdo šalies ekonominį vystimasi bei stabdo Vyriausybės pastangas kurti aukštosiomis technologijomis paremtą šalies ekonomiką.
Tuo tarpu Vyriausybė teigia, kad svarbu, jog JK kompanijos darbuotojų pirmiausia ieškotų šalies viduje.
 
„Didžiausia tragedija tame, kad ši politika nėra naudinga niekam: nei Vyriausybei, nei verslui, nei visuomenei”, - sakė Dr. Sarah Main, kuri taip pat pabrėžė, kad tokios specialybės, kaip inžinieriai bei IT specialistai, turėtų būti išbraukti iš juodojo Migracijos tarnybos sąrašo.
 
Pagal Theresos May nustatytą limitą, per metus į šalį gali atvykti 20700 kvalifikuotų darbuotojų iš ne ES šalių, o per mėnesį – 1600.
Deja, NHS bei kitų sričių atstovai teigia, kad šis skaičius yra per mažas norint patenkinti darbuotojų trūkumą.
 
 
 
 
 
 
  

Žymos: Darbas, Darbas Anglijoje, darbuotojų trūkumas

Komentarai

Naujausi straipsniai