Tiesa.com   |   2015-12-02

JK statybų rinkoje – lietuvių karai

  
JK statybų rinkoje – lietuvių karai JK statybų industrija išgyvena didžiulį įvairių srities specialistų poreikį.

Nepaslaptis, kad bene populiariausias į Jungtinę Karalystę atvykusių lietuvių imigrantų darbas – statybose. Vieni teigia, kad taip yra dėl to, kad ši sritis nereikalauja gilių anglų kalbos žinių, tuo tarpu kitų nuomone – lietuviai darbštūs ir nagingi darbininkai.

Specialistai teigia, kad šiu metu JK statybų industrija išgyvena didžiulį įvairių srities specialistų poreikį. „Tiesa” jau ne kartą rašė apie tai, kad šalies vyriausybė baiminasi, kad statybininkų trūkumas gali sustabdyti naujus ir ambicingus statybų projektus.
 
Lietuvis darbdavys pinigų nesumokėjo
„Tiesą” pasiekė skaitytojo Pauliaus laiškas, kuriame penkerius metus JK gyvenantis ir staliumi dirbantis vyras skundėsi, kad šalyje statybų įmones įkūrę lietuviai darbdaviai su darbuotojais elgiasi ne visada sažiningai.
 
„Norėčiau pasidalinti su visais tautiečiais patirtimi apie vieną lietuvio vadovaujamą statybų kompaniją, kuri naudojasi žmonėmis ir juos apgaudinėja, nesumoka pinigų už padarytą darbą”, - laiške rašė Londone gyvenantis lietuvis.
 
Pasak Pauliaus, Londone veikianti lietuvio įkurta įmonė „Gute Ltd” už atliktus darbus jam yra skolinga apie 2 tūkst. svarų.
 
Kompanijos savininkas jaučiasi apgautas
„Tiesai” pavyko susisiekti su „Gute Ltd” direktoriumi Mantu. Mantas pripažino, kad Pauliui yra skolingas 2 tūkst. svarų ir jų gražinti kolkas neketina.
 
Pasak „Gute Ltd” direktoriaus, Paulių jis pažįsta ne vienerius metus. Jį dažnai samdydavo atlikti įvairius, o kartais ir projektų vadovo darbus.
Maža kompanija neseniai gavo tris didelius projektus, kuriuose dirbo ir Paulius. „Deja, Paulius susidraugavo su klientu, kuris jį pasikvietė už mažesnes kainas dirbti tiesiogiai jam. Paulius su dar vienu kolega ne tik perėjo dibti pas mūsų buvusį klientą, tačiau ir pavogė iš mūsų pelningus užsakymus”, - aiškino „Gute Ltd” įkūrėjas Mantas.
 
„Taip, Pauliui ir Alvydui už jų atliktus darbus esame skolingi, tačiau asmeniškai taip pat jaučiuosi apgautas, o pinigų sumos daug didesnės. Kolkas laikysiuos šios pozicijos”, - dėstė lietuvis.
 
Statybų rinka – itin konkurencinga
Mantas pasakojo, kad statybų rinka JK itin arši ir konkurencinga. Pasak kompanijos savininko, tai ne pirmas kartas, kai bandoma perimti užsakymus ar gerus darbuotojus.
 
„Gute Ltd” direktorius taip pat aiškinosi, kad mažos ir vidutinės statybų kompanijos yra tiesiogiai priklausomos nuo didžiųjų klientų, kurie dažnai vėluoja pervesti mokėjimus už didelius projektus.
 
Tuo tarpu Paulius teigė, kad statybos įmonių savininkai būtent tuo ir naudojasi.
„Atlyginimai dažnai atidedami neva dėl to, kad kas nors nesumokėjo kompanijai. Taip susikaupia didžiulės sumos, žmonės, kurie dirba ilgai, nebegali palikti kompanijos, nes bijo prarasti dešimtis tūkstančių”, - aiškino Paulius.
 
Jei ir jūs esate nukentėję ar norite pasidalinti panašia istorija, rašykite el. paštu journalist@tiesa.com
  

Žymos: Statybos, Darbas Anglijoje, Statybininkas

Komentarai

Naujausi straipsniai