Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-11-28

Jaunimui gresia dar ilgesni darbo metai

  
Jaunimui gresia dar ilgesni darbo metai Norint užsidirbti pensiją JK gali tekti dirbti apie pusę amžiaus.
Dabar šalyje maksimalus pensijinis amžius auga po truputį.

Jungtinėje Karalystėje pasigirdo kalbos dar labiau ilginti darbingą amžių, todėl neseniai į darbo rinką atėjusiems jaunuoliams užtarnauto poilsio teks laukti dar kantriau.

bė žada ilginti darbingą amžių iki 70 metų, esą rodo darbo ir pensijų ministerijos dokumentai, sako parlamentaras Steve’as Webbas, kuris anksčiau vadovavo šiai ministerijai. Jeigu tokios kalbos taptų realybe, dirbti iki aštuntojo dešimtmečio būtų priversti tie, kuriems dabar yra 22-30 metų.
Pagal dabar galiojančią tvarką šios amžiaus grupės JK gyventojai dirbti galėtų nustoti ir pensiją gautų nuo 68, galbūt – nuo 69 metų.
 
Šiuo metu šalyje maksimalus pensijinis amžius auga po truputį: jeigu niekas nesikeis, tai tarp 2018 ir 2020 jis pakils iki 66, 2026-2028 m. – iki 67, o 2044-2046 metais – iki 68 metų. Prie šios sistemos kūrimo daug prisidėjo ir pats S. Webbas, užpernai pareiškęs, jog būtų laimingas jeigu pensininkai už savo pensijas galėtų nusipirkti „Lamborghini“.
 
Dabar opozicijoje atsidūręs politikas ragina ministeriją atskleisti tolesnius savo užmojus.
 
Ministerijos atstovai tikina, kad norint permainų pirmiausiai reikia įsitikinti, kaip veikia dabartinė sistema – o tam prireiks dar ne vienerių metų – ir tik tada vertinti, ar reikia ką nors keisti.
Užuominą apie darbingo amžiaus ilginimą praėjusią savaitę mestelėjo ir savo metinę ataskaitą parlamentui pristatęs iždo kancleris Philipas Hammondas.
 
„Mes turime užtikrinti, kad būtų išspręsti didėjantys ilgaamžiškumo ir fiskalinio tvarumo iššūkiai“, – sakė šalies biudžeto valdovas.
 
 
  

Žymos: Pensija, Darbas Anglijoje, pensijinis amžius

Komentarai

Naujausi straipsniai