tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-11-21

Išsekę vairuotojai gali kelti grėsmę kelyje

  
Išsekę vairuotojai gali kelti grėsmę kelyje
© wikipedia.com
Dauguma „Juodojo Penktadienio“ prekių bus įsigya internetu.
Darbuotojai jaučia spaudimą dirbti ilgesnes darbo valandas ir nerimauja, jog dėl didžiulio nuovargio gali užmigti prie vairo darbo metu.

Artimiausią savaitę išsekę vairuotojai, kurių darbas yra pristatyti prekes į namus, geli kelti grėsmę kitų eismo dalyvių saugumui.

Prekių pristatymo į namus paslaugas teikianti bendrovė „Hermes“ paprašė 5 tūkst. savo darbuotojų laikinai dirbti daugiau valandų, nei numato jų darbo sutartys. Jei darbuotojai sutiks, kai kurie iš jų nuo šio pirmadienio dirbs net 20 dienų be jokio poilsio.
Tokio prašymo priežastis – prieš „Juodąjį penktadienį“ itin išaugęs apsipirkimų internetu skaičius.
 
Kompanija „Hermes“, kuri dirba su tokiomis prekybos gigantėmis kaip „John Lewis“ ir „Next“, dėl tokio savo poelgio sulaukė įspėjimo iš „Health and Safety“ organizacijos. Pastaroji paprašė užtikrinti, jog neįprastai ilgos darbo valandos nesukeltų pavojaus nei darbuotojų, nei kitų eismo dalyvių saugumui.
Kompanijos „Hermes“ atstovas teigė, jog darbuotojai gali patys netrukdomi nuspręsti, ar jie nori dirbti viršvalandžius ar ne, tačiau darbuotojai teigė, jog jaučia spaudimą dirbti ilgesnes darbo valandas ir nerimauja, jog dėl didžiulio nuovargio gali užmigti prie vairo darbo metu.
 
„Juodojo Penktadienio“ išpardavimai prasidės lapkričio 25 dieną ir tęsis keturias dienas. Numatoma, jog šiais metais Jungtinės Karalystės gyventojai išleis 2.9 bilijonų svarų – net 38 proc. daugiau negu praėjusiais metais. Didžioji dalis prekių bus nupirkta internetu.
 
  

Žymos: Darbas, Prekyba, darbuotojai, viršvalandžiai

Komentarai

Naujausi straipsniai