tiesa.com   |   thelocal.com   |   2013-10-24

Ispanijos ekonomika pasiekė dugną ir...

  
Ispanijos ekonomika pasiekė dugną ir... Ilgą laiką Ispanijos bedarbystės lygis buvo rekordinis ES.

Ispanijoje nedarbo lygis, nors ir labai nežymiai, bet mažėja. Turint omenyje, kad šalyje yra beveik 6 milijonai bedarbių, tai įdarbinti 72 tūkst. žmonių nėra labai guodžianti naujiena. Tačiau bet kokiu atveju po daugelio mėnesių tai žingsnis į priekį, naujausius duomenis pranešė thelocal.com.

 Paskutiniais duomenimis, bedarbystės lygis sumažėjo nuo 26,26 proc. iki 25,98 nuošimčių. Ekspertai ir visa Ispanija labai tikisi, kad ši gera naujiena byloja apie tai, kad ne vienus metus į neviltį variusi recesiją baigiasi.
Bedarbystė, nors ir mažais tempais, bet traukiasi jau antrą ketvirtį iš eilės. Ispanijos centrinis bankas netgi išplatino savo naujausias prognozes, kurios teikia dar daugiau vilties. Prognozuojama, kad ūkio augimas metų gale (trečiąjį ketvirtį) jau pradės augti – 0,1 proc. punkto.
Tai pirmosios geros naujienos po juodų devynių mėnesių, kai atrodė, kad ekonomikos nuosmukis niekada nesibaigs.
 
Ekonominė krizė Europoje trunka jau penkerius metus. Kai kurios šalys atsigavimo ženklus pastebėjo prieš gerus metus, tačiau Ispanija, Portugalijai ir Graikijai ilgą laiką nebuvo jokių prošvaisčių. Dabar gi atrodo, kad viena šalis vis dėlto stojasi ant kojų. Šie ekonominiai sunkumai, kuriuos ispanai bandė nugalėti ne vienus metus, buvo ilgiausiai trunkantys per 40 pastarųjų metų.
 
 
  

Žymos: Ispanija, Nedarbas,

Komentarai

Naujausi straipsniai