Tiesa.com   |   thelocal.com   |   2014-09-02

Ispanijos bedarbių armija negąsdina

  
Ispanijos bedarbių armija negąsdina Vasaros sezono pabaigoje bedarbių gretos pasipildė naujais nariais.

Iš Ispanijos ir vėl liūdnos žinios: rugpjūtį prie ir taip gausių bedarbių greitų prisijungė dar daugiau nei 8 tūkst. žmonių.Šis rodiklis blogas ir dėl to, kad nedarbas iki praėjusio mėnesio mažėjo net šešis mėnesius iš eilės.

 Kaip pranešė portalas Thelocal.com, šiuo metu darbo ieško beveik puspenkto milijono šalyje gyvenančių žmonių. Tačiau sunkiai verčiasi ne tik bedarbiai, bet ir dirbantys. Paskutiniais mėnesiais gyvenančių iš pašalų skaičius sumažėjo 100 tūkst. ir dabar siekia daugiau nei 16 mln.
Ekspertai išaugusio nedarbo labai nesureikšmina. Mat jų manymu, nedarbas buvo sumažėjęs dėl sezoninių darbų, kurių šiltuoju metų laiku netrūksta. Artėjant rudeniui turizmo sektoriuje dirbantiems verslininkams darbuotojų reikia mažiau, tad ir bedarbių padaugėjo.
 
Pasak ekonomistų, blogesni rugpjūčio rezultatai nereiškia, kad Ispanijos ekonomikas atsigavimas sulėtėjo arba kad šalis nugrimzdo atgal į recesiją.
 
Remiantis pateiktais duomenimis, net ir išaugusi bedarbių armija rugpjūčio pabaigoje yra gerokai mažesnė nei buvo tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Kad žmonės atsigauna po kelis metus trunkančios ekonominės krizės, rodo ir gyventojų pajamų padidėjimas.
 
  

Žymos: Ispanija, Darbas

Komentarai

Naujausi straipsniai