Tiesa.com   |   BBC   |   2014-07-25

Ispanijoje – daugiau naujų darbo vietų

  
Ispanijoje – daugiau naujų darbo vietų Remiantis BBC pranešimu, antrąjį šių metų ketvirtį suaktyvėjus turizmo sektoriui naujas darbo vietas

Pirmą kartą per dvejus metus Ispanijoje sumažėjo nedarbas, kuris iki šiol siekė 25 proc. Tai buvo viena Europos Sąjungos (ES) šalių rekordininkių, kurios ekonomika šiais metais pradėjo stiebtis į viršų po 2008-aisiais ištikusios ekonominės krizės.Remiantis BBC pranešimu, antrąjį šių metų ketvirtį suaktyvėjus turizmo sektoriui naujas darbo vietas rado 402 tūkst. šalies gyventojų. Po tokių pokyčių nedarbo lygis šalyje, lyginant su pirmaisiais trimis šių metų mėnesiais, smuko nuo 25,9 iki 24,5 proc.
Nors padėtis ir gerėja, tačiau ispanai dar nelabai turi kuo džiaugtis. Mat dauguma naujų darbo vietų – sezoninės. Darbo šalyje neturi 5,6 mln. darbingo amžiaus žmonių. Ypač didelį susirūpinimą kelia, kad nedirba daugybė jaunų žmonių. Oficialūs Ispanijos statistikos duomenys rodo, kad nuolatinį darbą turi 17,4 Ispanijoje gyvenančių žmonių.
 
BBC priminė, kad iki krizės šalies ekonomika žydėjo, o nedarbas siekė vos 7 proc. Tačiau ekonomikai pradėjus sparčiai važiuot žemyn, buvo pasiektas nedarbo antirekordas – 27 proc.
Ekspertai įsitikinę, kad Ispanijos ekonomika, kuri auga jau ne vieną ketvirtį iš eilės, išlaikys dabartines tendencijas. Prognozuojama, kad šiais metais bus užfiksuotas 1,3 proc. augimas, o kitais metais jis bus kiek didesnis ir sieks apie 2 procentus.
 
 
  

Žymos: Ispanija, Darbas

Komentarai

Naujausi straipsniai