tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-03-31

Imigrantai – moderniųjų laikų vergai

  
Imigrantai – moderniųjų laikų vergai Už darbuotojų išnaudojimą užsieniečiai negali būti baudžiami dėl diplomatinės neliečiamybės.

Imigrantai, dirbantys ir gyvenantys turtingų užsienio diplomatų namuose Jungtinėje Karalystėje, yra išnaudojami, mušami ir įkalinami, skelbė Žmogaus teisių priežiūros ataskaita.

 Straipsnį apie kitų sričių darbuotojų išnaudojimą Anglijoje skaitykite čia.
Apklausus imigrantus, privačiuose namuose dirbančius valytojais, virėjais bei auklėmis buvo atskleista sistema, kuria naudojasi turtingųjų sluoksnių atstovai. Prisidengdami suteikiamu darbu bei pastoge, darbdaviai dažniausiai išnaudoja imigrantes moteris ir slepia nusikalstamą veiklą.
 
Apklausos dalyviai prisipažino šeimininkų namuose dirbantys iki 105 valandų per savaitę, dažnai valgyti gaunantys tik šeimos vakarienės likučius bei neturintys pasų, kuriuos laiko jų darbdavys. Kai kurioms darbuotojoms draudžiama išeiti iš namų bei kalbėtis su šeimos nariais. Už tokį pasiaukojimą imigrantams mokama perpus mažesnė nei minimali alga.
 
 
38-erių filipinietė prisipažino per mėnesį uždirbanti 135 svarus sterlingus. Šeimininkai auklei neskyrė švaros priemonių, tad moteris buvo priversta praustis kūdikio muilu, o higieninius paketus gamintis iš prižiūrimo vaiko sauskelnių. Apklausoje dalyvavusi imigrantė iš Kataro prisipažino negaunanti pakankamai maisto. „Sėdėdavau su jais restoranuose ir žiūrėdavau, kaip jie valgo. Namuose galėdavau valgyti tik tai, kas likdavo nuo šeimininkų stalo“, - portalui independent.co.uk sakė kambarinė.
Teisėsauga - bejėgė 
 
Buitį bei vaikus prižiūrinčios moterys dažniausiai diplomatų atsivežamos iš gimtųjų šalių. Joms žadamos puikios gyvenimo sąlygos bei geras užmokestis. Nuo 2012-ųjų Jungtinėje Karalystėje galioja įstatymas, leidžiantis atsivežti darbuotojus iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių su sąlyga, kad jie nepakeis darbdavio. Iš pradžių darbuotojui suteikiama viza iki pusės metų, vėliau ji gali būti atnaujinama.
 
Kasmet į šalį su turtingais diplomatais atvyksta apie 15 tūkst. darbuotojų, priklausomų tik nuo geros darbdavio valios. Išėję iš darbo imigrantai privalo palikti šalį dėl imigracijos statuso pažeidimo. Apklausoje dalyvavusi tarnaitė iš Filipinų, išdrįso pabėgti nuo tirono darbdavio. „Dieną, kai išėjau į lauką ir išvydau pasaulį pasakiau sau: „Pagaliau aš laisva“, - sakė imigrantė. 105 valandas per savaitę dirbusi moteris kreipėsi į teisėsaugą teigdama tapusi prekiautojų žmonėmis auka. Filipinietės statusas išlieka neaiškus, tačiau policija bejėgė prieš jos darbdavį, mat šis turi diplomato neliečiamybę.
 
Apie korumpuotus Anglijos pareigūnus skaitykite čia.
 
 
  

Žymos: Prekyba žmonėmis,, Darbas Anglijoje, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai