Tiesa.com   |   BBC   |   2014-11-05

Imigrantai Anglijai daugiau sumokėjo nei gavo

  
Imigrantai Anglijai daugiau sumokėjo nei gavo
© Flickr. nuotr.
Priešingai nei teigia valdantieji, imigrantai iš ES atnešė daugiau naudos nei nuostolių.

Prieš dešimtmetį prie Europos sąjungos prisijungusių dešimties šalių narių, tarp jų – ir Lietuvos – emigrantai Jungtinei Karalystei atnešė daugiau finansinės naudos, nei pasiėmė pašalpų.

Remiantis naujausio tyrimo, apie kurį paskelbė BBC, duomenimis, lietuviai ir kiti naujai prie ES 2004-aisiais prisijungę asmenys Jungtinei Karalystei iki 2001 metų sumokėjo £4.96 milijardų mokesčių.
Tai yra gerokai didesnė suma nei imigrantai iš svečios šalies gavo per įvairias socialines paslaugas.
Tokie Londono universiteto koledžo Migracijos tyrimų ir analizės centro paskelbti duomenys tampa itin svarbūs debatuose dėl Jungtinės Karalystės užmojų sugriežtinti sąlygas į šalį įvažiuoti naujiems atvykėliams iš ES.
 
Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas yra pareiškęs apie užmojus riboti imigrantų iš ES, kuriems būtų leidžiana dirbti Anglijoje, skaičių. Jis taip pat neseniai pareiškė siūlysiantis įstatymų pataisas, pagal kurias į šalį bus įleidžiami tik darbą jau turintys atvykėliai. O apmokamo užsiėmimo per tris mėnesius nesusiradę imigrantai bus deportuoti.
 
Migracijos tyrimų centro analizėje atkreiptas dėmesys į valstybės išlaidos, kurios padidėja, pagausėjus populiacijai – sveikatos ir švietimo. Domėn paimtos ir tos išlaidos, kurios, išaugus žmonių skaičiui, nesikeičia – ginkluotojų pajėgų ir gynybos.
 
Jei nesikeičiančios išlaidos nebūtų įtrauktos į skaičiavimus, suma, kurią Jungtinei Karalystei atnešė imigrantai iš tokių šalių kaip Lenkija, Vengrija ir Čekija būtų daugiau nei dvigubai didesnė – £10.5 milijardų.
„Grynoji nauda, kurią atnešė atvykėliai iš labiau išsivysčiusių ES šalių, įskaičiuojanti visas išlaidas, buvo £15 milijardų. Neskaičiuojant dėl gyventojų skaičiaus augimo nesikeičiančių šalies išlaidų, suma išaugtų iki £18 milijardų,” – savo bloge rašė BBC ekonomikos redaktorius Robertas Pestonas.
 
 
 
  

Žymos: Davidas Cameronas, Darbas Anglijoje, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai