Tiesa.com   |   2013-04-29

Ieškantiesiems darbo – pašalpų naujovės

  
Ieškantiesiems darbo  – pašalpų naujovės Ieškantiesiems darbo - paprastesnės išmokos.

Jau nuo šios savaitės Manchesterio Ashtono-under-Lyne miete bus išbandytas naujas išmokų bedarbiams modelis, kuris netrukus bus taikomas visiems 6 milijonams darbo ieškančiųjų ir prašančių valstybės paramos, pranešė Bbc.co.uk.

iol bedarbiai gaus ne kelias išmokas, o vieną bendrą, dėl kurios prašymas turės bus pildomas internetinėje sistemoje. Ši bendra išmoka pakeis kelias atskiras išmokas, t.y. „income-based jobseeker's allowance“, „income-related employment“ ir „support allowance“, „income support“, „child tax credit“, „working tax credit“ ir „housing benefit“.
Anot darbo ir pensijų ministro Duncano Smitho, tokiu būdu bus supaprastinta išmokų skyrimo tvarka, kuri padės užtikrinti, kad paramą gauna tik tie, kuriems labiausiai reikia, taip pat bus išvengta piktnaudžiavimo, kai bedarbio pašalpos viršydavo minimalų darbo užmokestį.
 
Sistemos kritikai sako, kad pavojinga pasitikėti vien kompiuterių tinklu, kuris gali nesusidoroti su daugybe užklausų. Taip pat abejojama, ar visiems bus prieinamas internetas, nes nuo šiol tik internetiniu būdu bus galima pateikti paraiškas.
 
Esminiai pokyčiai:
Į bendrą išmoką bus įtrauktos išlaidos nuomai, kurios iki šiol buvo mokamos tiesiogiai nuomotojui.
 
Bedarbiai paraišką dėl paramos gavimo turės pateiki internetu.
Išmoka bus mokama ne individualiai, o atsižvelgiant į namų ūkį ir pervedant į banko sąskaitą.
 
Išmokos bus iškart perskaičiuojamos pagal gautas pajamas, nes darbdaviai turės įvesti informaciją apie gaunamą atlygį į bendrą sistemą.
 
Nebeliks ir 16 savaitinių darbo valandų lubų, kurios lemdavo išmokos panaikinimą ir buvo nepalankios darbuotojams, kurių darbo valandos svyruodavo.
 
 
 
 
 
  

Žymos: Pašalpos, Darbas, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai