2013-03-29

Gruodžio 31-ąją norėta paskelbti laisvadieniu

  
Gruodžio 31-ąją norėta paskelbti laisvadieniu Naujųjų Metų išvakarėse lietuviai greičiausiai ir toliau „imituos darbą“.

Socialdemokratas Eduardas Šablinskas sumanė pasiūlyti kolegoms parlamentarams pasiūlyti laisva diena visoje šalyje oficialiai paskelbti laisvą gruodžio 31-ąją.

Jo nuomone, tokią dieną žmonės tik „imituoja darbą“ ir jau planuoja būsimą šventę. E. Šablisnkas taip pat buvo sugalvojęs ir pavadinimą paskutinei metų šventinei dienai – „Kūčelių diena“.
Politiko teigimu, paskelbus laisvadienį gruodžio 31 dieną, žmonės daugiau laiko praleistų su šeima, taip pat vyrai galėtų padėti savo moterims pasiruošti šventėms, nes jos Naujųjų Metų išvakarėse „nespėja apsidirbti namuose“.
Tačiau toks pasiūlymas nesusilaukė pritarimo nei iš valdančiųjų, nei iš opocizijos. „Darbo partijos“ atstovė Loreta Graužinienė tvirtino, kad paskutinę metų dieną vyksta ne tik pasiruošimas Naujųjų sutikimui, bet ir rimti darbai. Gruodžio 31 d. bankai ir daugelis kompanijų atlieka svarbias finansines operacijas. Taigi toks laisvadienis smarkiai sukauktų šalies gyvenimą.
 
Svarstant Seime šį pasiūlymą buvo pasiūlyta ir alternatyva – nuo Kalėdų iki Naujųjų metų įvesti visiems dirbantiesiems privalomas atostogas. Tačiau ir šis pasiūlymas nesulaukė palaikymo. Laisvų dienų nebus.
Kaip pranešė „Delfi“, vienas laisvadienis valstybės biudžetui kainuotų nuo 25 iki 50 mln. Lt.
 
 
 
  

Žymos: Šventė, Darbas, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai