Tiesa.com   |   2017-04-11

Gimus vaikui, moterims sumažėja alga

  
Gimus vaikui, moterims sumažėja alga
© Pixabay.com
Susilaukusi vaiko moteris laikoma „mažiau rizikinga“, kalbant apie lojalumą darbovietei.
Susilaukusi vaiko moteris laikoma „mažiau rizikinga“, kalbant apie lojalumą darbovietei.

Dirbančios moters alga sulig kiekvienu naujagimiu sumažėja. Aktyvistai peikia Jungtinės Karalystės vyriausybę, kad ši daro nepakankamai, jog sumažintų algų skirtumą tarp vyrų ir moterų.

Prancūzijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad u kiekvieną turimą vaiką moterys uždirba trimis procentais mažiau, nei tas pačias pareigas užimančios ir vaikų neauginančios moterys bei vyrai.
16-os metų privataus sektoriaus duomenis ištyrę Paryžiaus (Prancūzija) universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad susilaukusi vaiko moteris laikoma „mažiau rizikinga“, kalbant apie lojalumą darbovietei. Tokios moterys dažniau įkalinamos menkų atlyginimų spąstuose, joms rečiau mokamos premijos ir paskatinimai.
 
Tyrimo autorius Lionelis Wilneris pabrėžė, kad lyčių nelygybė egzistuoja ne tik buityje dalinantis darbus ar visuomenėje, ją propaguoja ir privačios kompanijos: „Motinystės bauda akivaizdžiai matoma lyginant valandinio užmokesčio skirtumus prieš ir po vaiko gimimo. Ši nelygybė pastebima aiškiausiai iš visų“.
 
Jungtinėje Karalystėje pastaraisiais mėnesiais atlyginimų skirtumo, priklausomai nuo lyties, klausimas tapo itin aktualus. Aktyvistai ragina vyriausybę imtis veiksmingų priemonių ir nutraukti šį viduramžišką įprotį. Siūloma pradėti nuo tokio pat ilgio tėvystės atostogų suteikimo vyrams, kaip ir moterims.
Šiuo metų tą patį darbą dirbančių vyrų ir moterų atlyginimai šalyje skiriasi 13,9 proc.
 
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje, moterys ir vaikai, alga

Komentarai

Naujausi straipsniai