Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-08-23

Garsusis restoranų tinklas iš darbuotojų pasisavina arbatpinigius

  
Garsusis restoranų tinklas iš darbuotojų pasisavina arbatpinigius
© Flikcr.com
Darbdavių ir darbuotojų nuomonės skyrėsi.
Klientams paklausus, kur keliauja arbatpinigiai, jie turėjo sakyti, kad yra padalinami personalui.

Garsiausias Londono restoranų tinklas atima iš darbuotojų arbatpinigius, - pranešė naujienų portalas standard.co.uk. Restorano tinklo „Cote” vadovybė gynėsi teikdami, kad iš prikaupto aptarnavimo mokesčio (arbatpinigių) gali personalui išmokėti didesnį nei minimalų (6,50 svarai už val.) valandinį atlyginimą – 7,50-8 svarus už val.

Darbuotojų ir vadovų pasakojimai skyrėsi. „Cote” restoranų tinklo atstovų teigimu, aptarnaujantis personalas turi teisę spręsti, ką daryti su arbatpinigiais: pasilikti sau ar dalintis su visais. 
Vienas iš šio restoranų tinklo darbuotojų nuogastavo: „Mums buvo pasakyta, jog negalime pasilikti aptarnavimo mokesčio (arbatpinigių), nes ir taip gauname didesnį atlyginimą nei minimalus ir turėtume būti dėkingi. Tačiau daugelis iš mūsų mieliau gautų minimumą ir pasiimtų sunkiu darbu uždirbtus arbatpinigius.”
 
„Vieną vakarą aptarnavau didelę grupę žmonių ir turėjau kiekvienam svečiui atskirai išrašyti sąskaitą. Po vakarienės klientai man paliko 100 svarų arbatpinigių, tačiau man buvo liepta atiduoti pinigus vadybininkui, daugiau aš tų pinigų nebemačiau“, - neslėpdamas nusivylimo, kalbėjo kitas restoranų tinklo darbuotojas.
 
Kol kas nežinoma, kurį laiką „Cote“ užsiima tokia atlyginimų mokėjimo sistema, tačiau praėjusiais metais restoranų tinklo pajamos išaugo net 27 proc. Restoranų tinklui „Cote” iš viso priklauso  72 maitinimo įstaigas.
 
„Cote“ restorano atstovas į šią situaciją reagavo ramiai ir teigė, kad „Cote“ restoranuose paslaugų mokestis naudojamas visų restoranų tinklo darbuotojų darbo užmokesčio didinimui, kas paprastai yra laikoma rinkos standartu.
 
„Tai yra taikoma visiems restorano darbuotojams, nepriklausomai nuo to, kokias pareigas jie užima, nes geras aptarnavimas priklauso nuo kiekvieno komandos nario pastangų, nesvarbu ar jis patiekia maistą, ar jį gamina, ar valo virtuvę.“
 
  

Žymos: Darbas, Atlyginimas, Arbatpinigiai

Komentarai

Naujausi straipsniai