Sigita Limontaitė   |   2012-05-31

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: nemokami anglų kalbos kursai internetu

  
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: nemokami anglų kalbos kursai internetu Žaidimai taip pat gali padėti mokytis anglų kalbos

Jungtinėje Karalystėje darbo ieškantys lietuviai dažnai susiduria su problema – anglų kalbos žinių trūkumu. Lankyti anglų kalbos pamokas dažnai pritrūksta laiko ir pinigų, tačiau gausu pasiūlymų nemokamai mokytis anglų kalbos internetu. Vieni iš geriausių nemokamų kursų siūlomi oficialiame Britų Tarybos (British Council) tinklalapyje.

 Britų Taryba siūlo įvairiausius kursus, skirstomus pagal žmogaus anglų kalbos mokėjimo lygį. Tiems, kurie moka vos keletą angliškų žodžių, o gal išvis nemoka nei vieno, tinklalapyje siūlomi pradedančiųjų kursai. Pradedantiesiems siūloma klausytis anglų kalbos pokalbių kompiuteryje ar įsirašyti juos į MP muzikos grotuvus.
Anglų kalbą suprantantiems ir ja bent truputėlį kalbantiems, siūloma žiūrėti video įrašus, kuriuose vaizduojamos įvairios gyvenimiškos situacijos, tarsi trumpametražiai filmukai. Stebint sukurtus kasdienius pokalbius daug paprasčiau juos atkartoti susidūrus realiame gyvenime.
 
Drauge su mokymusi iš video įrašų, siūloma mokytis gramatikos, kuri tinklalapyje pateikiama labai aiškiai ir dėstoma nuosekliai nuo paprasčiausio anglų kalbos žodyno mokymosi iki sudėtingiausio iš dvylikos šios kalbos laikų. Išmokus kiekvieną gramatikos pamoką, siūloma atlikti užduotis ir pasitikrinti savo išmoktas žinias.
 
Mokantis bet kokį anglų kalbos lygį Britų Tarybos tinklalapyje, siūlomi skirtingi žaidimai, kuriuos galima parsisiųsti į savo išmanųjį telefoną, kompiuterį ar žaisti internetu. Žaidimai sukurti taip, kad turint nors keletą laisvų minučių būtų galima išmokti bent vieną anglų kalbos žodį.
 
  

Žymos: Londonas, Nedarbas, Sigita Limontaitė, Eksperimentas

Komentarai

Naujausi straipsniai