Sigita Limontaitė   |   2012-05-17

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: kvalifikaciniai kursai

  
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: kvalifikaciniai kursai

Pirmasis eksperimento dalyvių žingsnis buvo susitikimas su gyvenimo trenere, kuri patarė kaip susidaryti konkretų savo gyvenimo tikslą bei atrasti darbo vietą savo ateityje. Giedrė, Aleksandra ir Algimantas niekada nedirbę darbų, kurių ieško. Keičiant karjerą Jungtinėje Karalystėje pirmasis žingsnis yra žinių bei patirties įgijimas.

 Žinių bei patirties galima įgyti ne tik dirbant svajonių darbą, tačiau ir lankant kvalifikacinius kursus, kurių šioje šalyje nors vežimu vežk. Kursus galima pasirinkti pagal visus įmanomus įnorius: nuo gyvenamosios vietos iki valandų skaičiaus per dieną. Svarbiausi pasirinkimo kriterijai du: kaina bei mokymų trukmė. Brangesni kursai dažniausiai trunka trumpiau, taip suteikiama galimybė greičiau pradėti dirbti, pigesni – ilgiau, tad prieš pradedant juos lankyti derėtų nusiteikti, kad visą nustatytą laiką bus galima dirbti vos kelias valandas per savaitę arba išvis nedirbti.
Tinklalapyje hotcourses.com gausu kursų, mokymų, treniruočių ir visko, ko gali prireikti keičiant profesiją Jungtinėje Karalystėje: norint patobulinti žinias, gauti diplomą ar tiesiog išmokti naujų dalykų. Eksperimento vaikinui Algimantui, jo pasirinktos kompiuterinės grafikos kursų Londone siūloma virš kelių šimtų. Kursų trukmė – nuo vienos dienos iki metų, kaina svyruoja nuo nemokamų iki kelių šimtų svarų sterlingų. Algimantas pripažįsta, kad norint gauti svajonių darbą, jam dar trūksta žinių, o pasirinkimą, kur jų įgauti, jis turi platų.
 
Merginų, Giedrės ir Aleksandros, norima specialybė nėra konkreti – darbas biure, kuris turi galybę skirtingų profesijų. Laimė, Londone yra kursai, pavadinti „Darbo biure įgūdžiai“. Pasirinkus šiuos kursus, studentai mokomi visų biuro darbuotojams reikalingų savybių, nepriklausomai nuo to, kurią poziciją jie nori užimti. Šiuos kursus siūlo dauguma Londono koledžų, tačiau viskas priklauso nuo to – kokią sumą už mokslus studentas pasirengęs sumokėti bei kiek laiko jis gali nedirbti.
 
Gera žinia ne tik eksperimento dalyviams, bet ir visiems tiems, kurie gauna finansinę valstybės paramą, pavyzdžiui, bedarbio pašalpą, motinystės pašalpą ar bet kurią kitą pagalbą iš vyriausybės, mat šiems asmenims, dauguma kursų – nemokami.
 
  

Žymos: Londonas, Nedarbas, Sigita Limontaitė, Eksperimentas

Komentarai

Naujausi straipsniai