Sigita Limontaitė   |   2012-05-22

Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: kursai

  
Eksperimentas „Nebenoriu būti bedarbis“: kursai Kursuose dalyviai sužinojo kaip tinkamai parašyti CV ir motyvacinį laišką

Vienas iš eksperimento „Nebenoriu būti bedarbis“ tikslų – įgūdžiai, gauti eksperimento metu, kurie padės dalyviams ieškant darbo. Pirmiausia dalyviai išklausė gyvenimo trenerės patarimų bei konsultacijos, po kurios visi lankė „TLE Training“ siūlomus kursus darbo ieškantiems žmonėms. Savo nuomonę apie kursus bei jų naudą išdėstė visi dalyviai.

 Kursų konsultantai eksperimento dalyvius mokė ieškoti darbo: kur ir kaip tai daryti, kaip suprasti ir išanalizuoti skelbimus, kaip suvokti, kokio darbuotojo ieško kompanija. Taip pat dalyviai išmoko tinkamai parašyti gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką. Kursus lankantys žmonės taip pat turi bandomąjį pokalbį dėl darbo, kurio metu su studentais kalbasi kursų vadovas, pats suteikiantis darbo žmonėms.
Giedrė apie šiuos kursus turėjo gana griežtą nuomonę. Ji darbo ieško jau porą mėnesių, o gyvena Jungtinėje Karalystėje beveik penketą metų. Mergina teigė, kad pirmosiomis dienomis juos mokė merginos, kurios gyvena čia vos keletą mėnesių. Giedrei nepatiko, kad studentai didžiąją laiko dalį buvo mokomi tik teorinių žinių, o praktinį darbo pokalbį turėjo vos vieną kartą.
 
„Mokytojos skatino ieškoti darbo tik viename valstybiniame tinklalapyje, iš kurio praktiniame gyvenime man dar nė karto neatėjo atsakymas, nors kituose tinklapiuose vadovai padėkoja, kad gavo mano CV. Taip pat merginos patarė į motyvacinį laišką įtraukti sakinį ar du apie pačią kompaniją, tačiau man paklausus – ką, konkrečiai, apie kompaniją įtraukti, niekas negalėjo atsakyti.“ – sakė Giedrė.
 
Daugiausiai žinių ir naudos moteris teigė gavusi bandomojo pokalbio dėl darbo metu. „Aš labai pasitikėjau tuo žmogumi, jis turi daug praktikos, aiškino mums viską praktiškai ir jautėsi, kad pats yra patyręs tai, apie ką kalba. Tokie kursai man patiko kur kas labiau nei teorinės žinios“ – atviravo Giedrė.
 
Algimantui kursai pasirodė naudingesni nei Giedrei, mat, vaikinas siuntė daug CV, tačiau nebuvo tikras, kaip jį reikia parašyti. „Jau nuo pirmos dienos kursai man davė naudos. Sužinojau, kad reikia atidžiai įsiskaityti į skelbimą ir kodėl, vėliau mus išmokė ką reikia, ko nereikia, o ką apskritai draudžiama įtraukti į CV.“ – „Tiesai“ sakė Algimantas. 
Aleksandrai „TLE Training“ kursai, kaip ir gyvenimo trenerės konsultacija, pasirodė naudingi. Aleksandra sakė sužinojusi dalykų, kurių egzistavimo net neįsivaizdavo. Pirmiausia moteris pabrėžė nežinojusi, kad gyvenimo aprašyme nereikėtų rašyti savo lyties, gimimo metų bei tautybės – taip išvengiama diskriminacijos priimant į darbą. CV neturi nieko bendro su žmogaus lytimi ar šeimos statusu, viskas, ką reikia žinoti potencialiam darbdaviui yra patirtis, asmeninės savybės bei įgūdžiai, galintys praversti pozicijoje, į kurią pretenduojama.
 
Aleksandros manymu, pirminė atranka be asmeninio gyvenimo faktų suteikia daugiau galimybių kiekvienam darbo ieškančiam pretendentui. „Per darbo interviu vadovas vis tiek paklaus to, ko nori paklausti, tačiau atranka į pokalbį būna sąžininga kai darbdavys žino tik tavo darbo patirtį. Sužinojau pagrindinius klausimus, kurių paklausia kiekvienas darbdavys. Darbdavys nebūtinai paklaus visų standartinių klausimų, tačiau reikia pasiruošti visiems ir jausiesi ramiau.“ – patirtimi dalinosi Aleksandra. Eksperimento dalyvei įsiminė mokytojo teiginys, kad kiekvieną kartą pasibaigus interviu dėl darbo pats darbuotojas turi turėti nors porą klausimų darbdaviui, taip esą parodomas susidomėjimas pozicija, į kurią pretenduojama.
 
  

Žymos: Londonas, Nedarbas, Sigita Limontaitė, Eksperimentas

Komentarai

Naujausi straipsniai